X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu Lokalizacje 2014

Olga Bołądź

Olga Bołądź urodziła się w Toruniu w 1984 roku. Aktorka wszechstronna, absolwentka krakowskiej PWST, hiszpańskiej szkoły teatralnej Instituto del Teatro w Barcelonie i Stella Adler Academy w Los Angeles. Jest laureatką nagrody prezydenta Torunia Flisak TOFIFEST. Można ją było podziwiać w wielu spektaklach teatralnych, w tym w Najzwyklejszym Cudzie w reż. N. Łapiny (Petersburg), Niby Alaska w reż. J. Peszka oraz Oczyszczenie w reż. Petera Zelenki. Jak sama mówi w życiu liczy się dla niej rola, a nie „produkcja”, dlatego też często pracuje dla niezależnych reżyserów. Przekonująco gra postacie, które w rzeczywistości bardzo się od niej różnią. Na dużym ekranie można ją było oglądać m.in. w filmach: Skorumpowani Jarosława Żamojdy, Kobieta, która pragnęła mężczyzny Pera Fly, Dzieci Ireny Sendlerowej w reż. J. K. Harrison, Skrzydlate świnie Anny Kazejak czy Piksele Jacka Lusińskiego. Pojawia się również w serialach, m.in. Na krawędzi, Czas Honoru i Lekarze. W 2014 roku na ekrany kin wszedł film Służby specjalne, w którym brawurowo zagrała rolę podporucznik Aleksandry Lach „Białko”.

Robert Wichrowski

Urodził się w Bydgoszczy w 1966 roku. Jest reżyserem, realizatorem reklam i teledysków. Ukończył historię i politologię na Uniwersytecie Gdańskim, kurs mistrzowski reżyserii filmowej A Wajdy przy PWST w Krakowie (1997) i Realizację Telewizyjną w PWSFTviT w Łodzi (1999). Był szefem sportu w ogólnopolskiej TVP. Ma na swoim koncie filmy dokumentalne, poświęcone polskim sportowcom i alpinistom. Pierwszym jego sukcesem był nagrodzony na największym na świecie festiwalu kina sportowego w Mediolanie film Łzy mistrzów (2000), który opowiada o przygotowaniach do olimpiady w Sydney trzech wybitnych polskich sportowców: Artura Partyki, Pawła Nastuli i Roberta Korzeniowskiego oraz ich późniejszych dramatach i sukcesach. Uznanie przyniósł mu też jego kolejny sportowy dokument, tym razem opowiadający o alpinistach — W cieniu K2. Potem Wichrowski wszedł w świat fabuły. Wspólnie z Adkiem Drabińskim wyreżyserował film telewizyjny Kalipso. Zaowocowało to pracą przy popularnym serialu Na Wspólnej i pełnometrażowym debiutem Francuski numer. Pracował także przy popularnych serialach telewizyjnych: Brzydula, Klub szalonych dziewic i Szpilki na Giewoncie. W tym roku do kin trafił jego drugi film pełnometrażowy Karuzela. Premierę miał także jego dokument o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Ostatnia droga.

Teresa Stępień-Nowicka

Urodziła się w 1953 roku w Trzebnicy. Studiowała na PWST w Krakowie, na Wydziale Zamiejscowym (Lalkarskim) we Wrocławiu. Ukończyła również podyplomowe studia z zarządzania kulturą. Jest aktorką, instruktorką teatralną, przewodniczącą Związku Artystów Scen Polskich (oddział w Toruniu). Od 1978 roku występuje na deskach Teatru im. Wilama Horzycy — zadebiutowała rolą w Ośmiu kobietach w reż. Marka Wilewskiego. Zagrała w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, kreując wspaniałe, godne zapamiętania role. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie za monodram Elizabeth Watson — Cichociemna Inki Dowlasz. Jest współtwórczynią kabaretu literackiego W oparach absurdu. Na ekranie widzieliśmy ją także w popularnych telewizyjnych serialach oraz kinowym Jeszcze nie wieczór Jacka Bławuta. Jak sama twierdzi aktorstwo to jej życie. Angażuje się także w działania pozateatralne — organizuje i prowadzi koncerty i bale (często charytatywnie) jednoczące lokalne środowiska i społeczności, prowadzi warsztaty teatralne oraz warsztaty impostacji głosu, organizuje zajęcia teatralne, także dla dzieci z rodzin patologicznych, charytatywne spektakle, koncerty, programy poetyckie dla domów dziecka i placówek opiekuńczych.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest