X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nagrody festiwalowe

Nagrody regulaminowe

ON AIR: Grand Prix — Złoty Anioł

Nagrody w wysokości 20 000 zł dla producenta, ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, oraz w wysokości 20 000 zł dla reżysera, ufundowana przez Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zaleskiego. Nagroda Złotego Anioła nawiązuje do  symbolu miasta Torunia.

ON AIR: Srebrny Anioł

Nagroda dla najlepszego reżysera filmów konkursowych - ufundowana przez Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Magdalenę Srokę. Nagroda w wysokości 20 000 zł.

SHORTCUT: Grand Prix — Złoty Anioł

Nagroda dla producenta najlepszego filmu międzynarodowego konkursu krótkometrażowego, ufundowana przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małgorzatę Omilanowską. Nagroda w wysokości 15 000 zł.

FROM POLAND: Złoty Anioł (nagroda publiczności)

Nagroda dla producenta najlepszego filmu.

LOKALIZACJE: Złoty Anioł

Nagroda dla najlepszego filmu twórcy związanego z regionem kujawsko-pomorskim.

Nagrody specjalne

Flisak — nagroda dla twórcy związanego z regionem kujawsko-pomorskim

Fundatorem nagrody jest Prezydent Miasta, Pan Michał Zaleski. To najstarsza  w Polsce nagroda przeznaczona dla twórcy regionalnego. Istnieje od pierwszej edycji Tofifest i stanowi ważny element propagowania rozwoju kina w regionie kujawsko-pomorskim.

Nagroda za niepokorność twórczą dla wybitnego artysty lub artystki kina europejskiego

Nagroda przyznawana jest wybitnemu twórcy kina – pochodzącemu z kręgu reżyserów, aktorów lub operatorów filmowych, który swoją drogą twórczą udowodnił, że potrafi mieć w sobie bunt i niepokorność

Nagroda dla najbardziej obiecującej europejskiej artystki lub artysty kina europejskiego

Nagroda dla młodego artysty, który swą krótką jeszcze karierą już udowodnił swój niezwykły talent.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest