Magdalena Łazarkiewicz studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977–1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach na kierunku reżyseria. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego Praga. Od roku 2006 wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, członkiem zwyczajnym ZAiKS oraz ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.