Pokaz filmu
sobota, 27 czerwca, g. 20:00
Cinema City — sala 1

Pejzaż w kolorze sepii

  • Japonia, Wielka Brytania, Polska, Singapur
  • 2025
  • 123'
  • Polonica
Wielka Brytania, 1982 rok. Niki – młoda japońsko-brytyjska pisarka – odwiedza matkę Etsuko, by lepiej zrozumieć rodzinną przeszłość i napisać książkę opartą na jej wspomnieniach. Etsuko, wciąż pogrążona w żałobie po samobójstwie starszej córki, zaczyna kreślić przed Niki obraz odbudowującego się Nagasaki z 1952 roku. W centrum opowieści jest jej dawna znajomość z Sachiko i jej małą córką Mariko, ciągle wspominającą o tajemniczej kobiecie. Im bardziej Niki angażuje się w tę historię, tym więcej znajduje w niej luk i nieścisłości. Za wszelką cenę chce się dowiedzieć, co naprawdę wydarzyło się tamtego lata.
Twórcy
  • Reżyseria: Kei Ishikawa
  • Scenariusz: Kei Ishikawa
  • Zdjęcia: Piotr Niemyjski
  • Muzyka: Paweł Mykietyn
  • Obsada: Suzu Hirose, Fumi Nikaidô, Yoh Yoshida, Camilla Aiko, Kôhei Matsushita
Kei Ishikawa

Japoński reżyser i scenarzysta, przedstawiciel współczesnego kina autorskiego. Zwrócił uwagę krytyki filmem Gukōroku: Traces of Sin, mrocznym thrillerem psychologicznym analizującym temat winy i pamięci. Międzynarodowe uznanie przyniosły mu również późniejsze realizacje, w tym A Man, adaptacja powieści skupiająca się na tożsamości i konsekwencjach przeszłości. W swojej twórczości łączy precyzyjną narrację z nastrojowym obrazowaniem, często podejmując tematy egzystencjalne i społeczne.