X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pierwszy w Polsce pokaz „Genialnej przyjaciółki” na Tofifest

fot. Eduardo Castaldo

Wydarzeniem 16. edycji MFF Tofifest będzie pierwszy w Polsce pokaz na wielkim ekranie serialu HBO „Genialna przyjaciółka”. Będzie go można obejrzeć w Toruniu 26 października. Na antenę stacji i do HBO GO serial trafi 19 listopada.

„Genialna przyjaciółka” jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. Serial miał międzynarodową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej genialnej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Ośmiodocinkowy serial był realizowany we włoskim mieście Caserta. Jest to adaptacja pierwszej powieści o tym samym tytule z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem serialu jest Saverico Costanzo („Private”, „Samotność pierwszych liczb”, „Złaknieni”). Casting do serialu trwał osiem miesięcy, w tym czasie do udziału w produkcji zgłosiło się niemal 9 tysięcy dzieci i 500 dorosłych.

W obsadzie serialu pojawią się zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. W kolejnych odcinkach młode aktorki zostaną zastąpione przez dwie nastolatki - Margheritę Mazzucco, która wcieli się kilkunastoletnią Elenę oraz Gaię Girace, odtwórczynię roli jej rówieśniczki Lili. Szacuje się, że w obsadzie serialu „Genialna przyjaciółka” zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

Aby jak najlepiej odtworzyć przedstawioną w serialu pełną symboliki okolicę, 150 osób budowało przez ponad sto dni 215 tysięcy metrów kwadratowych dekoracji. Zbudowano fasady 14 domów mieszkalnych, pięć wnętrz apartamentów, makietę kościoła i tunel. Kostiumolodzy zgromadzili półtora tysiąca strojów - wiele z nich to ubrania zaprojektowane specjalnie z myślą o serialu.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest