Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Galerianki

Mall Girls · reż. Katarzyna Rosłaniec
Polska 2009, 77’

Galerie handlowe ― współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami ― czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna ― Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik ―  Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

Reżyser:Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz:Katarzyna Rosłaniec
Muzyka:Adam Ostrowski
Zdjęcia:Witold Stok
Montaż:Wojciech Mrówczyński, Jarosław Kamiński, Kamil Czwartosz
Obsada:Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit, Magdalena Ciurzyńska, Iza Kuna, Artur Barciś, Franciszek Przybylski
Nagrody:Nagroda dla najlepszego debiutu / Prize for the Best Debut (Era Nowe Horyzonty / Era New Horizons Wrocław 2009); Złote Lwy / Golden Lions – Nagroda dla najlepszego debiutu / Prize for the Best Debut (FPFF Gdynia 2009); Grand Prix, Nagroda za debiut aktorski / Award for acting debut (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych / Koszalin Debut Film Festival 2009)

Katarzyna Rosłaniec urodziła się w 1980 roku. Studiowała ekonomię i prawo na Uniwersytecie Gdańskim zanim rozpoczęła studia filmowe w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W 2007 roku uczestniczyła w Laboratorium Scenariuszowym dla młodych scenarzystów zorganizowanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W 2006 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film Galerianki. Tę samą historię przeniosła na duży ekran w swoim pierwszym filmie fabularnym.