X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sekcje

On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych

On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos” pierwszym i drugim filmom reżyserów. Kluczem autorskiego doboru filmów w konkursie jest ich wspólna prowokacja świeżością filmowego obrazu i sianie intelektualnego fermentu.

From Poland. Konkurs Polski

Róg obfitości zadął w roku ubiegłym dość głośno, stąd Konkurs Polski nagromadził wiele wspaniałych filmów. I choć większość z nich już była prezentowana w naszych kinach, to tego dobrego nigdy dość. W ramach tegorocznego konkursu zaprezentowanych zostanie kilkanaście filmów i odbędą się spotkania z twórcami — czasem w niecodziennej atmosferze. Tradycyjnie widzowie będą oddawać swoje głosy na ulubiony polski film, a szczęśliwiec — autor wybranego filmu otrzyma Nagrodę Publiczności.

Retrospektywy narodowe

Retrospektywy narodowe to połączenie uczty filmowej i podróży w nieznane rejony świata i ich kultury. Ta sekcja programowa to jedna z centralnych i stałych pozycji festiwalu, ukazująca nowe nieznane kinematografie narodowe, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach, a w Polsce to właśnie Tofifest. Kujawy i Pomorze jako pierwszy je odkrywa, jak uczynił dotąd już m.in. z odkryciem kina tureckiego, ormiańskiego, austriackiego, chińskiego, szwajcarskiego, kosovskiego i wielu, wielu innych.

Zjawiska

Kino jak każda ze sztuk lubiło i lubi zaskakiwać, a kultowe dzieła, twórcy bądź nurty często rodzą się pod prąd i na przekór wszystkiemu: nagrodom i uznaniu krytyki. Pasmo zjawiska jest poświecone właśnie tego rodzaju filmom.

Must See Must Be

Znaleźć bursztyn w Bałtyku a kiedyś złoto na Dzikim Zachodzie, to była sztuka. Dziś czasem sztuką jest znaleźć czas... na sztukę czytaj kino. Pomagamy więc wszystkim zaganianym odrobić pracę domową. W tym paśmie zaprezentowanych zostanie kilkanaście, naszym zdaniem, najlepszych filmów minionego sezonu, które powinny się znaleźć w notesiku każdego zaganianego kinomaniaka.

Bella Women

Bella Women to festiwalowe pasmo, które na stałe wpisało się w program MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze, a którego oficjalnym patronem jest sponsor główny festiwalu Grupa TZMO i Bella. Podczas 22. edycji odbędzie się czwarta odsłona tego niezwykłego cyklu.

Polonica

Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonica prezentujemy najciekawsze filmy z udziałem polskich artystów z mijającego sezonu.

Niepokorne / Niepokorni

Idąc tropem myśli przewodniej festiwalu, którego główną ideą jest właśnie niepokorność i koncentrowanie uwagi na palących problemach społecznych, w tym paśmie składamy hołd kobietom-bohaterkom z różnych stron świata, zwykłym i niezwykłym jednocześnie, odważnym i upartym.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest