X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sekcje

On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych

On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos” pierwszym i drugim filmom reżyserów. Kluczem autorskiego doboru filmów w konkursie jest ich wspólna prowokacja świeżością filmowego obrazu i sianie intelektualnego fermentu.

Shortcut. Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to pasmo o nieustającym uroku niedosytu. Krótkie formy filmowe to często pierwszy krok w karierze młodych talentów, kuźnia filmowych artystów, którzy bawiąc się pomysłami realizują małe wielkie dzieła. Jest to więc wielkie pasmo małych form, w ramach którego zaprezentowanych zostanie 27 najlepszych krótkich filmów z całego świata.

From Poland. Konkurs Polski

Róg obfitości zadął w roku ubiegłym dość głośno, stąd Konkurs Polski nagromadził wiele wspaniałych filmów. I choć większość z nich już była prezentowana w naszych kinach, to tego dobrego nigdy dość. W ramach tegorocznego konkursu zaprezentowanych zostanie 15 filmów i odbędą się spotkania z twórcami — czasem w niecodziennej atmosferze. Tradycyjnie widzowie będą oddawać swoje głosy na ulubiony polski film, a szczęśliwiec — autor wybranego filmu otrzyma Nagrodę Publiczności.

Mistrzowie

Każdy uczeń ma swojego mistrza, każdy mistrz był kiedyś uczniem i miał swojego mistrza. Historia stara jak świat. Co roku w ramach tej sekcji programowej festiwal odkrywa kolejnych Wielkich światowej kinematografii, przybliżając kunszt ich artystycznej spuścizny, tajniki drogi filmowej, jej zaułki i przełomowe chwile, które zmieniły bieg historii X Muzy.

Focus

Skupić się na osobie, osobach, odzwierciedlić niczym w soczewce błyskotliwość i ponadczasowość młodego talentu czy talentów to cel tego pasma. Sekcja prezentuje najbardziej uzdolnione osobowości kina, aktorów, aktorki, reżyserów, którzy swoim talentem wybijają się na arenie międzynarodowej.

Retrospektywy narodowe

Retrospektywy narodowe to połączenie uczty filmowej i podróży w nieznane rejony świata i ich kultury. Ta sekcja programowa to jedna z centralnych i stałych pozycji festiwalu, ukazująca nowe nieznane kinematografie narodowe, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach, a w Polsce to właśnie Tofifest jako pierwszy je odkrywa, jak uczynił dotąd już m.in. z odkryciem kina tureckiego, ormiańskiego, austriackiego, chińskiego, szwajcarskiego, kosovskiego i wielu, wielu innych.

Forward!

Forward! to esencja odwagi, bezpretensjonalności, rewolucyjności, nawet jeśli jeszcze nie odkrytej lub zdefiniowanej. W ramach pasma pokazywane są filmy iskrzące tematem, osobą reżysera, konwencją.

Zjawiska

Kino jak każda ze sztuk lubiło i lubi zaskakiwać, a kultowe dzieła, twórcy bądź nurty często rodzą się pod prąd i na przekór wszystkiemu: nagrodom i uznaniu krytyki. Pasmo zjawiska jest poświecone właśnie tego rodzaju filmom.

Forum 2016/2017

Znaleźć bursztyn w Bałtyku a kiedyś złoto na Dzikim Zachodzie, to była sztuka. Dziś czasem sztuką jest znaleźć czas... na sztukę czytaj kino. Pomagamy więc wszystkim zaganianym odrobić pracę domową. W tym paśmie zaprezentowanych zostanie kilkanaście, naszym zdaniem, najlepszych filmów minionego sezonu, które powinny się znaleźć w notesiku każdego zaganianego kinomaniaka.

Filmogranie!

Najbardziej kreatywna edukacja filmowa w Polsce realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Cię Szuka w Toruniu.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest