X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Obiekty festiwalowe

Centrum Festiwalowe — CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22 000 metrów kwadratowych wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji, kongresów i targów. Budynek mieści salę koncertową oraz salę kameralną, które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach zarówno mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze tj. duże koncerty, targi, prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Ponadto centrum posiada trzy modularne sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla 185 samochodów.

Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi. Jesienią 2010 roku na Światowym Festiwalu Architektury (WAF) w Barcelonie budynek Centrum został wybrany najlepszym projektem kulturalnym przyszłości. Architektura budynku stanowi harmonijną fuzję współczesnych trendów z historycznym dziedzictwem Torunia. Ceglane wnętrze nawiązuje do gotyckiej architektury Starego Miasta, zaś jasny, niemalże biały beton pokrywa fasadę budynku, który jest wtopiony w otaczającą go zieleń.

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” to toruński klub należący do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest nie tylko miejscem spotkań studentów; w ramach swojej działalności organizuje również koncerty, spotkania teatralne i pokazy filmowe. Co roku odbywa się tu wiele autorskich festiwali, między innymi Toruń Blues Meeting, Jazz Od Nowa Festival, czy Alternatywne Spotkania Teatralne „Klamra”. Klub posiada także dwie przestrzenie wystawiennicze (Dworzec Zachodni i Galeria 011), organizuje wystawy i performance, wspiera sztukę nowoczesną oraz prezentuje prace młodych artystów.

W Od Nowie swoją siedzibę ma Dyskusyjny Klub Filmowy „Niebieski Kocyk” oraz kino studenckie o tej samej nazwie. Repertuar kina jest bardzo zróżnicowany, prezentowane są zarówno filmy najnowsze, jak i te, które weszły już do klasyki kinematografii. Dzięki nowej, wielofunkcyjnej sali kinowo-teatralnej, z oferty kina mogą korzystać nie tylko studenci, ale wszyscy mieszkańcy Torunia.

Centrum Kultury „Dwór Artusa”

Centrum Kultury „Dwór Artusa” to instytucja wychodząca poza ramy zwyczajnej działalności kulturalnej. Mieścimy się w zabytkowym budynku, mamy zdobne neobarokowe sale, ale wydarzenia które organizujemy na pewno nie trącą myszką. Festiwale, koncerty, wystawy, spotkania autorskie z uznanymi pisarzami, dziennikarzami, aktorami, reżyserami, podróżnikami, ludźmi kultury oraz niekonwencjonalne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nasza specjalność. U nas można posłuchać Katie Meluy i Kasi Nosowskiej, Leszka Możdżera i Moyi Brennan, Raya Wilsona i Nigela Kennedy’ego, Zbigniewa Wodeckiego i CeZika, Artura Rojka i Jaromira Nohavicy. W Dworze Artusa dowiecie się co kryje się za dziełami i życiem Leonarda da Vinci, podyskutujecie o filozofii, a także weźmiecie udział w seansie filmów niespodzianek w ramach niezwykłego cyklu filmowych poniedziałków. Przyjdź, zobacz, posłuchaj… Jesteśmy dla Was!

Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Kino Centrum należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych to jedno z dwóch kin w Toruniu, w którym w  w ciągu roku odbywa się ponad 30 festiwali, cykli tematycznych oraz grany jest regularny repertuar filmowy. Obecnie najbardziej prężny ośrodek filmowy w Toruniu. Program kina jest też integralną częścią kompleksowej koncepcji programowej CSW, w ramach której odbywające się pokazy uzupełniające poszczególne wystawy i wydarzenia organizowane przez kuratorski kolektyw w CSW.

Kawiarnia „Wejściówka” w Teatrze im. Wilama Horzycy

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest