X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Obiekty festiwalowe

Centrum Festiwalowe — CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22 000 metrów kwadratowych wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji, kongresów i targów. Budynek mieści salę koncertową oraz salę kameralną, które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach zarówno mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze tj. duże koncerty, targi, prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Ponadto centrum posiada trzy modularne sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla 185 samochodów.

Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi. Jesienią 2010 roku na Światowym Festiwalu Architektury (WAF) w Barcelonie budynek Centrum został wybrany najlepszym projektem kulturalnym przyszłości. Architektura budynku stanowi harmonijną fuzję współczesnych trendów z historycznym dziedzictwem Torunia. Ceglane wnętrze nawiązuje do gotyckiej architektury Starego Miasta, zaś jasny, niemalże biały beton pokrywa fasadę budynku, który jest wtopiony w otaczającą go zieleń.

Cinema City

Cinema City Toruń Czerwona Droga zlokalizowane jest w pobliżu toruńskiej starówki. Składa się z 12 klimatyzowanych sal, które pomieszczą jednocześnie ponad 2 400 widzów. Wszystkie wyposażone są w innowacyjne technologie projekcji filmów, wysokiej klasy systemy dźwiękowe i wygodne fotele kinowe.

Centrum Kultury „Dwór Artusa”

Centrum Kultury „Dwór Artusa” to instytucja wychodząca poza ramy zwyczajnej działalności kulturalnej. Mieścimy się w zabytkowym budynku, mamy zdobne neobarokowe sale, ale wydarzenia które organizujemy na pewno nie trącą myszką. Festiwale, koncerty, wystawy, spotkania autorskie z uznanymi pisarzami, dziennikarzami, aktorami, reżyserami, podróżnikami, ludźmi kultury oraz niekonwencjonalne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nasza specjalność. U nas można posłuchać Katie Meluy i Kasi Nosowskiej, Leszka Możdżera i Moyi Brennan, Raya Wilsona i Nigela Kennedy’ego, Zbigniewa Wodeckiego i CeZika, Artura Rojka i Jaromira Nohavicy. W Dworze Artusa dowiecie się co kryje się za dziełami i życiem Leonarda da Vinci, podyskutujecie o filozofii, a także weźmiecie udział w seansie filmów niespodzianek w ramach niezwykłego cyklu filmowych poniedziałków. Przyjdź, zobacz, posłuchaj… Jesteśmy dla Was!

Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Kino Centrum należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych to jedno z dwóch kin w Toruniu, w którym w  w ciągu roku odbywa się ponad 30 festiwali, cykli tematycznych oraz grany jest regularny repertuar filmowy. Obecnie najbardziej prężny ośrodek filmowy w Toruniu. Program kina jest też integralną częścią kompleksowej koncepcji programowej CSW, w ramach której odbywające się pokazy uzupełniające poszczególne wystawy i wydarzenia organizowane przez kuratorski kolektyw w CSW.

Kawiarnia „Wejściówka” w Teatrze im. Wilama Horzycy

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest