X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Regionalne Fundusze Filmowe a Kujawsko-Pomorskie: Konferencja

Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychCzas: 1 lipca 2010 r., godz. 14.00
Miejsce: Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej
Wstęp: konferencja otwarta dla wszystkich

Regionalne Fundusze Filmowe to powszechne dziś źródło współfinansowania produkcji filmowej w Europie. Europejskie fundusze działają w oparciu o różne zasady, zdeterminowane przez lokalne ustawodawstwo, politykę sektorową i regionalną. Fundamentalna idea pozostaje niezmienna — samorządy terytorialne inwestują w produkcję filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych, uzyskując w zamian korzyści ekonomiczne, reklamowe i wizerunkowe.

Podstawowym parametrem nawiązania współpracy pomiędzy lokalnym samorządem a filmowcami jest związek tematyczny, geograficzny lub biograficzny projektu filmowego i jego twórców z danym regionem. Warunkiem otrzymania dotacji jest umiejscowienie produkcji na danym obszarze — musi być ona związana z regionem i wykorzystywać jego potencjał — gospodarczy, infrastrukturalny, techniczny oraz ludzki.

Regionalne Fundusze Filmowe przyczyniają się do podniesienia poziomu życia społeczności lokalnych, umożliwiają promocje i kształtowanie wizerunku regionów i sprawiają, iż dany obszar zaczyna funkcjonować na arenie krajowej i międzynarodowej. Ogólnoświatowe, błyskotliwe kariery nawet niewielkich miejscowości czy regionów, które gościły filmowców uświadamiają ogromny potencjał promocyjny, jaki tkwi w rozwiązaniu, które kryje się pod hasłem Regionalny Fundusz Filmowy. RFF-y odgrywają również znaczącą rolę w tworzeniu nowych miejsc pracy i aktywizowaniu lokalnej przedsiębiorczości. Pociągają za sobą napływ kapitału i inwestycji zagranicznych, rozwój turystyki i wzrost realnego dochodu w regionie.

Z kolei dla filmowców „wyjście w teren” to potencjalne źródło inspiracji artystycznej i możliwość czerpania z bogatej kultury regionalnej, ale przede wszystkim wsparcie władz lokalnych zapewnia tak potrzebną dywersyfikację źródeł finansowania i nieocenioną pomoc organizacyjną.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest