Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Papierowe głowy

Papierove Hlavy · reż. Dusan Hanák
Słowacja 1995, 96’

Film opowiada o epoce komunizmu w Czechosłowacji w latach 1945-1989. Dusan Hanák próbuje w nim zbadać tę epokę za pomocą archiwalnych nagrań. Z jednej strony ukazana jest pewna iluzja równości, z drugiej rzeczywistość pełna przemocy, której sprzeciwiała się większość. Obecnie jest jednak wielu ludzi, którzy twierdzą, że przed upadkiem komunizmu było lepiej, niż teraz... Ten film pokazuje, jak było naprawdę. Papierowe głowy są refleksją na temat wolności i nie-wolności ― podsumował Dusan Hanák.

Reżyser:Dusan Hanák
Scenariusz:Dusan Hanák
Muzyka:Pavel Fajt
Zdjęcia:Alojz Hanúsek
Montaż:Patrik Pass
Nagrody:Najlepszy Dokument / Best Documentary (Czeska Nagroda Krytyków / Czech Critics Award 1997), Najlepszy Film/Wideo Historyczny / Best Film & Video – History (San Francisco IFF 1997)