Tofifest

Newsletter

Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina!
Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego!
FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman!
Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ja, Don Giovanni

Io, Don Giovanni · reż. Carlos Saura
Hiszpania, Austria, Włochy 2009, 127’

Kunsztowny dramat oparty na biografii, żyjącego w XVIII wieku,  włoskiego poety i libertyna Lorenzo da Ponte. Był on protegowanym Giacomo Casanovy i ulubionym librecistą Wolfganga Amadeusza Mozarta, dla którego napisał kilka jego najlepszych oper, w tym Cosi fan tutte, czy Wesele Figara oraz Don Giovanni —  jedną z pereł repertuaru. Film opowiada historię, która rozegrała się w tle tych kompozytorskich zmagań. Ale choć przewija się wiele dzieł muzycznych i teatralnych, to nie one są najistotniejszą częścią tego filmu...

Reżyser:Carlos Saura
Scenariusz:Carlos Saura, Raffaello Uboldi
Muzyka:Nicola Tescari
Zdjęcia:Vittorio Storaro
Obsada:Lorenzo Balducci, Lino Guanciale, Emilia Verginelli