Tofifest

Newsletter

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ja, Don Giovanni

Io, Don Giovanni · reż. Carlos Saura
Hiszpania, Austria, Włochy 2009, 127’

Kunsztowny dramat oparty na biografii, żyjącego w XVIII wieku,  włoskiego poety i libertyna Lorenzo da Ponte. Był on protegowanym Giacomo Casanovy i ulubionym librecistą Wolfganga Amadeusza Mozarta, dla którego napisał kilka jego najlepszych oper, w tym Cosi fan tutte, czy Wesele Figara oraz Don Giovanni —  jedną z pereł repertuaru. Film opowiada historię, która rozegrała się w tle tych kompozytorskich zmagań. Ale choć przewija się wiele dzieł muzycznych i teatralnych, to nie one są najistotniejszą częścią tego filmu...

Reżyser:Carlos Saura
Scenariusz:Carlos Saura, Raffaello Uboldi
Muzyka:Nicola Tescari
Zdjęcia:Vittorio Storaro
Obsada:Lorenzo Balducci, Lino Guanciale, Emilia Verginelli