Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Kwiat pustyni

Desert Flower · reż. Sherry Horman
Austria, Niemcy, Wielka Brytania 2009, 120’

Kiedy w wieku 13 lat Waris dowiaduje się, że zgodnie z wolą ojca ma zostać czwartą żoną znacznie od siebie starszego mężczyzny, decyduje się na ucieczkę. Samotnie pokonuje kamienistą pustynię, by dotrzeć do Mogadiszu, gdzie żyje rodzina jej matki. Krewni wysyłają ją do pracy w somalijskiej ambasadzie w Londynie. Po latach, pełnoletniej już Waris grozi deportacja. Ucieka więc jeszcze raz z pomocą wiernej przyjaciółki Marylin. W barze szybkiej obsługi, gdzie Waris znajduje zatrudnienie, zauważa ją sławny fotograf mody — Terry Donaldson. Od tego momentu, wszystko toczy się jak w bajce — otwierają się przed nią drzwi do kariery w świecie mody…

Reżyser:Sherry Horman
Scenariusz:Sherry Horman
Muzyka:Martin Todsharow
Zdjęcia:Ken Kelsch
Montaż:Clara Fabry
Obsada:Liya Kebede, Sherry Horman, Craig Parkinson, Meera Syal, Anthony Mackie, Juliet Stevenson
Nagrody:Nagroda Publiczności / Public Award (MFF w San Sebastián / IFF in San Sebastián 2009)