Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Zgorszenie publiczne

Zgorszenie publiczne · reż. Maciej Prykowski
Polska 2009, 86’

Trailer

Zgorszenie publiczne to na pierwszy rzut oka trochę zwariowana, żywiołowa komedia oparta na dwóch wątkach romansowych: pomiędzy parą ludzi młodych oraz parą starszych. W swojej głębszej, zasadniczej warstwie film stanowi próbę komediowego, z konieczności fragmentarycznego, opisu Śląska, regionu niesłychanie istotnego dla polskiego filmu oraz całości życia społecznego.

Główny bohater filmu ― Romanek Drzozga ma trzydzieści lat. Mieszka na małym osiedlu familoków ― Fytlu. Wiedzie przeciętne życie, utrzymując się z oprowadzania turystów po ruinach pobliskiej huty. W wolnym czasie obija się ze swoim kumplem Hajnelem i dosyć nieudolnie podrywa Motylka ― osiemnastoletnią dziewczynę, która spędza wakacje u swojej ciotki Lucy. Pewnego dnia wybucha sensacja ―  po Fytlu grasuje Zgorszyniec. Pojawienie się zamaskowanego ekshibicjonisty w szlafroku zbiega się z powrotem do rodzinnego domu Ericha Drzozgi.

Reżyser:Maciej Prykowski
Scenariusz:Adrian Katroshi
Muzyka:Jarosław Januszewicz
Zdjęcia:Paweł Dyllus
Montaż:Ewa Smal
Obsada:Krzysztof Czeczot, Marian Dziędziel, Dorota Pomykała, Elżbieta Romanowska, Andrzej Mastalerz, Barbara Horowianka

Maciej Prykowski jest słuchaczem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studiował również scenopisarstwo w PWSFTViT w Łodzi. W tym roku zdobył Nagrodę Jańcia Wodnika na Festiwalu Prowincjonalia za film Czego nikt nie wie. Film Zgorszenie publiczne to jest debiut fabularny.