Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Zgorszenie publiczne

Zgorszenie publiczne · reż. Maciej Prykowski
Polska 2009, 86’

Trailer

Zgorszenie publiczne to na pierwszy rzut oka trochę zwariowana, żywiołowa komedia oparta na dwóch wątkach romansowych: pomiędzy parą ludzi młodych oraz parą starszych. W swojej głębszej, zasadniczej warstwie film stanowi próbę komediowego, z konieczności fragmentarycznego, opisu Śląska, regionu niesłychanie istotnego dla polskiego filmu oraz całości życia społecznego.

Główny bohater filmu ― Romanek Drzozga ma trzydzieści lat. Mieszka na małym osiedlu familoków ― Fytlu. Wiedzie przeciętne życie, utrzymując się z oprowadzania turystów po ruinach pobliskiej huty. W wolnym czasie obija się ze swoim kumplem Hajnelem i dosyć nieudolnie podrywa Motylka ― osiemnastoletnią dziewczynę, która spędza wakacje u swojej ciotki Lucy. Pewnego dnia wybucha sensacja ―  po Fytlu grasuje Zgorszyniec. Pojawienie się zamaskowanego ekshibicjonisty w szlafroku zbiega się z powrotem do rodzinnego domu Ericha Drzozgi.

Reżyser:Maciej Prykowski
Scenariusz:Adrian Katroshi
Muzyka:Jarosław Januszewicz
Zdjęcia:Paweł Dyllus
Montaż:Ewa Smal
Obsada:Krzysztof Czeczot, Marian Dziędziel, Dorota Pomykała, Elżbieta Romanowska, Andrzej Mastalerz, Barbara Horowianka

Maciej Prykowski jest słuchaczem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studiował również scenopisarstwo w PWSFTViT w Łodzi. W tym roku zdobył Nagrodę Jańcia Wodnika na Festiwalu Prowincjonalia za film Czego nikt nie wie. Film Zgorszenie publiczne to jest debiut fabularny.