Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Dziewięć

Nine · reż. Rob Marshall
USA, Włochy 2009, 110’

Trailer

Nine jest filmem tętniącym życiem i prowokującym, opartym na zdobywającym niegdyś Broadway musicalu. Śledzimy losy światowej sławy reżysera Guido Contini, towarzysząc mu podczas ogarniającej go niemocy twórczej i problemów osobistych. Artysta lawiruje pomiędzy niezliczoną ilością kobiet ― żoną, kochanką, muzą filmową, spowiedniczką i projektantką kostiumów, amerykańską dziennikarką z magazynu mody, zapamiętaną z dzieciństwa kobietą lekkich obyczajów oraz własną matką... Wyreżyserowany przez Roba Marschalla film jest ukłonem w stronę Felliniego, pełnym pasji, erotyzmu, muzyki i światła.

Reżyser:Rob Marshall
Scenariusz:Anthony Minghella, Michael Tolkin
Muzyka:Maury Yeston
Zdjęcia:Dion Beebe
Montaż:Claire Simpson, Wyatt Smith
Obsada:Nicole Kidman, Penelope Cruz, Sophia Loren, Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Kate Hudson, Judi Dench
Nagrody:Najlepsze Zdjęcia / Best Cinematography, Najlepszy Musical / Best Musical, Najlepszy Zespół Aktorski / Best Ensemble (Satelita / Satellite 2009)