Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Trick

Trick · reż. Jan Hryniak
Polska 2010, 95’

Trailer

Pierwszy od wielu lat polski film w klimacie Vabank czy Wielkiego Szu. Opowieść o utalentowanym fałszerzu i jego współtowarzyszu z celi, którzy postanawiają uciec z więzienia. Gdy zostają wplątani w sięgającą najwyższych władz niejasną intrygę, postanawiają wszystko postawić na jedną kartę, załatwiając przy okazji swoje własne interesy. Intryga jest dla nich szansą na wolność, a przy okazji i zemstę. Jednak czy uda im się oszukać równie sprytnych rywali?

Reżyser:Jan Hryniak
Scenariusz:Michał J. Zabłocki
Muzyka:Paweł Mykietyn
Zdjęcia:Piotr Śliskowski
Montaż:Wojciech Włodarski
Obsada:Piotr Adamczyk, Marian Dziędziel, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz
Nagrody:Złoty Lew / Golden Lion – Najlepsza Muzyka / Best Music (FPFF Gdynia 2009)