Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Leader is Always Right, The

Lideri Khoveltvis Martalia · reż. Salome Jashi
Gruzja 2010, 43’

Trailer

Obóz patriotyczny Vartsikhe to jeden z obozów, w których nastolatki spędzają w Gruzji lato. Jeden z dziesięciu na wpół śmiesznych obowiązujących tu nakazów mówi: Lider ma zawsze rację. Na obozach naucza się ideologii patriotycznej i każdego dnia lider przypomina podzielonym na oddziały nastolatkom: Chwała Gruzji! Obozy zostały wprowadzone przez prezydenta Gruzji, a dzieciom powtarza się, że powinny to docenić.

Reżyser:Salome Jashi

Salome Jashi urodziła się w Związku Radzieckim w 1981 roku i dorastała w okresie walk o niepodległość kraju po wojnach domowych. Studiowała film dokumentalny w Royal Holloway na Uniwersytecie w Londynie.

Filmografia:

  • 2006: Their Helicopter
  • 2008: A Mr. Minister
  • 2009: Speechless
  • 2010: The Leader is Always Right