Tofifest

Newsletter

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Złoty Anioł za niepokorność twórczą dla Jerzego Skolimowskiego!
Nagrodę za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze wybitny reżyser, scenarzysta, aktor, producent, poeta i malarz, znany na całym świecie i nominowany do Oscara mistrz kina, Jerzy Skolimowski. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Leader is Always Right, The

Lideri Khoveltvis Martalia · reż. Salome Jashi
Gruzja 2010, 43’

Trailer

Obóz patriotyczny Vartsikhe to jeden z obozów, w których nastolatki spędzają w Gruzji lato. Jeden z dziesięciu na wpół śmiesznych obowiązujących tu nakazów mówi: Lider ma zawsze rację. Na obozach naucza się ideologii patriotycznej i każdego dnia lider przypomina podzielonym na oddziały nastolatkom: Chwała Gruzji! Obozy zostały wprowadzone przez prezydenta Gruzji, a dzieciom powtarza się, że powinny to docenić.

Reżyser:Salome Jashi

Salome Jashi urodziła się w Związku Radzieckim w 1981 roku i dorastała w okresie walk o niepodległość kraju po wojnach domowych. Studiowała film dokumentalny w Royal Holloway na Uniwersytecie w Londynie.

Filmografia:

  • 2006: Their Helicopter
  • 2008: A Mr. Minister
  • 2009: Speechless
  • 2010: The Leader is Always Right