Tofifest

Newsletter

Kino Zamkowe
W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Niepokorne
Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Kobiety z Gruzji

Kalebi Sakartvelodan · reż. Levan Koguashvili
Gruzja 2009, 54’

Dokument o kobietach, które przybyły do Ameryki w celach zarobkowych. Pieniądze wysyłają do Gruzji, by wesprzeć swoje rodziny. Każda z kobiet ma swoją, wyjątkową historię do opowiedzenia, każdą też powodują inne motywy. Są matkami, żonami, siostrami, córkami i, w dodatku, są w pewnym sensie „cywilnymi więźniami” poświęcającymi się dla swoich rodzin.

Reżyser:Levan Koguashvili
Scenariusz:Levan Koguashvili
Zdjęcia:Kirill Mikhanovsky, Lyle Vincent

Levan Koghuashvili urodził się w Gruzji w 1973 roku. Po ukończeniu szkoły, rozpoczął studia w Państwowym Instytucie Filmu i Teatru w Tbilisi, ale rok później doszło do wybuchu wojny domowej w Gruzji i rozpoczął pracę jako dziennikarz, a później jako reżyser. Ukończył Nowojorską Szkołę Filmową.

Filmografia:

  • 2005: A Small Theatre in Washington
  • 2006: The Debt
  • 2009: Kobiety z Gruzji / Women From Georgia
  • 2010: Quchis dgeebi