Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

De Waltornian — Huta

De Waltornian — Ironworks · reż. Marcin Gładych
Polska 2010, 2’

Teledysk do legendarnego utworu, równie legendarnej toruńskiej grupy punkowej De Waltornian. Grupa zyskała w Toruniu, w pierwszej połowie lat 90. XX wieku, popularność, mimo tego, że zagrała zaledwie półtora koncertu i nie zdołała nagrać płyty (powstała ona dopiero po rozpadzie zespołu). Huta to pierwszy utwór De Waltornian.

Reżyser:Marcin Gładych
Muzyka:Paweł Jaworski, Radosław Smużny, De Waltornian
Obsada:Radosław Smużny, Krystian Wieczyński