Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Święty Mikołaj podbija Marsjan

Santa Claus Conquers the Martians · reż. Nicholas Webster
USA 1964, 81’

Ten film to złote lata amerykańskiej telewizji. Film został stworzony na potrzeby bożonarodzeniowej ramówki 1964 roku. Dziś jest uznawany jest za jeden z najgorszych filmów w historii kina. Święty Mikołaj zostaje porwany, aby zorganizować święta dla marsjańskich dzieci. W ślad za nim podąża para ziemskich dzieci. Cała trójka będzie musiała stawić czoła groźnemu robotowi z tektury i celofanu —  oto historia tej przedziwnej produkcji. Świąteczne piosenki wykonuje w filmie rockowy zespół Sloppy Seconds.

Reżyser:Nicholas Webster
Scenariusz:Glenville Mareth
Muzyka:Milton Delugg
Zdjęcia:David L. Quaid
Montaż:William Henry
Obsada:John Call, Doris Rich, Leonard Hicks