Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Bestia

La bête · reż. Walerian Borowczyk
Francja 1975, 93’

Głowa podupadającej, francuskiej rodziny jest przekonany, że szczęśliwy los odwrócił się od familii, gdy za jego syna zgodziła się wyjść córka pewnego bogacza. Kobieta przybywa do domu narzeczonego, by poznać jego rodzinę. Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy, że po najbliższej okolicy grasuje tajemnicza, tytułowa Bestia…

Reżyser:Walerian Borowczyk
Scenariusz:Walerian Borowczyk
Muzyka:Domenico Scarlatti
Zdjęcia:Marcel Gringnon, Bernard Daillencourt
Montaż:Walerian Borowczyk
Obsada:Marcel Dalio, Sirpa Lane, Pierre Benedetti