Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Wilczyca

Wolf, The · reż. Marek Piestrak
Polska 1983, 88’

Wilczyca o prawdopodobnie najbardziej znany polski horror. Akcja dzieje się w XIX-wiecznej Polsce. Bohaterka Maryna, która nie przepada za swoim mężem Kacprem, patriotą. Przed swoją śmiercią, rzuca na niego klątwę, zmieniając się nie tylko w młodą hrabinę Julię, ale również w wilczycę. Film pełen jest tradycyjnych dla gatunku elementów, jak grobowce, czy srebrne kule. Nastrój balansuje na granicy wzruszającej opowieści i pełnego krwi filmu gore.

Reżyser:Marek Piestrak
Scenariusz:Jerzy Gieraltowski, Marek Piestrak
Muzyka:Jerzy Matula
Zdjęcia:Janusz Pawłowski
Montaż:Maria Kuźmińska-Lebedzik
Obsada:Iwona Bielska, Krzysztof Jasiński, Henryk Machalica, Olgierd Łukaszewicz