Tofifest

Newsletter

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Wilczyca

Wolf, The · reż. Marek Piestrak
Polska 1983, 88’

Wilczyca o prawdopodobnie najbardziej znany polski horror. Akcja dzieje się w XIX-wiecznej Polsce. Bohaterka Maryna, która nie przepada za swoim mężem Kacprem, patriotą. Przed swoją śmiercią, rzuca na niego klątwę, zmieniając się nie tylko w młodą hrabinę Julię, ale również w wilczycę. Film pełen jest tradycyjnych dla gatunku elementów, jak grobowce, czy srebrne kule. Nastrój balansuje na granicy wzruszającej opowieści i pełnego krwi filmu gore.

Reżyser:Marek Piestrak
Scenariusz:Jerzy Gieraltowski, Marek Piestrak
Muzyka:Jerzy Matula
Zdjęcia:Janusz Pawłowski
Montaż:Maria Kuźmińska-Lebedzik
Obsada:Iwona Bielska, Krzysztof Jasiński, Henryk Machalica, Olgierd Łukaszewicz