Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać

Don’t Be Afraid of the Dark Room · reż. Kuba Czekaj
Polska 2009, 34’

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać jest opowieścią o bezgranicznej miłości jedenastoletniej dziewczynki Łaty, do jej ojca. Łata przygotowuje piosenkę na szkolną akademię, zorganizowaną z okazji zbliżającego się Dnia Taty. To sprawia, że dziewczynka przygląda się ojcu baczniej niż zwykle. Chcąc jak najlepiej opisać swoje uczucia, powoli zaczyna odsłaniać skrywane przez niego tajemnice...

Reżyser:Kuba Czekaj
Scenariusz:Kuba Czekaj
Muzyka:Zygmunt Konieczny
Zdjęcia:Adam Palenta
Montaż:Daniel Gąsiorowski
Obsada:Emilia Stachurska, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Anna Ilczuk
Nagrody:Konkurs Młodego Kina – Grand Prix (FPFF w Gdyni 2009); Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego / Best Short Feature Film (Krakowski Festiwal Filmowy / Film Festival Cracov 2010)

Kuba Czekaj — student V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Stypendysta MKiDN i Narodowego Centrum Kultury. Autor kilku krótkometrażowych filmów nagradzanych na festiwalach w Polsce i na świecie.