Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać

Don’t Be Afraid of the Dark Room · reż. Kuba Czekaj
Polska 2009, 34’

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać jest opowieścią o bezgranicznej miłości jedenastoletniej dziewczynki Łaty, do jej ojca. Łata przygotowuje piosenkę na szkolną akademię, zorganizowaną z okazji zbliżającego się Dnia Taty. To sprawia, że dziewczynka przygląda się ojcu baczniej niż zwykle. Chcąc jak najlepiej opisać swoje uczucia, powoli zaczyna odsłaniać skrywane przez niego tajemnice...

Reżyser:Kuba Czekaj
Scenariusz:Kuba Czekaj
Muzyka:Zygmunt Konieczny
Zdjęcia:Adam Palenta
Montaż:Daniel Gąsiorowski
Obsada:Emilia Stachurska, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Anna Ilczuk
Nagrody:Konkurs Młodego Kina – Grand Prix (FPFF w Gdyni 2009); Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego / Best Short Feature Film (Krakowski Festiwal Filmowy / Film Festival Cracov 2010)

Kuba Czekaj — student V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Stypendysta MKiDN i Narodowego Centrum Kultury. Autor kilku krótkometrażowych filmów nagradzanych na festiwalach w Polsce i na świecie.