Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Zaginiony

Missing · reż. Costa Gavras
USA 1982, 122’

Gdy w niewyjaśnionych znika w Chile młody, amerykański pisarz Charles Horman, na poszukiwania wyrusza jego ojciec. Jako konserwatysta i patriota stara się uszanować reguły polityki zagranicznej USA i nie narażać obcemu rządowi, ale wszystkie się zmienia, gdy odkrywa, że jego poszukiwania nikomu nie są na rękę. Oskar oraz podwójna Złota Palma dla duetu Gavras – Lemmon mówią same za siebie.

Reżyser:Costa Gavras
Scenariusz:Costa Gavras, John Nichols, Donald Stewart
Muzyka:Vangelis
Zdjęcia:Ricardo Aronovich
Montaż:Françoise Bonnot
Obsada:Jack Lemmon, Sissy Spacek, John Shea, Melanie Mayron
Nagrody:Najlepszy Scenariusz Adaptowany / Best Adapted Screenplay (Oskary /Oscars 1983); Złota Palma / Golden Palm, Najlepszy Film / Best Film, Najlepszy Aktor / Best Actor (Cannes 1983); Najlepszy Scenariusz / Best Screenplay, Najlepszy Montaż / Best Editing (BAFTA 1983)