Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Edukatorzy

Die Fetten Jahre Sind Vorbei · reż. Hans Weingartner
Austria, Niemcy 2004, 127’

Edukatorzy to film o zbuntowanych dwudziestokilkulatkach, którym marzy się młodzieżowa rewolucja. Jan i Peter jako „edukatorzy” rozpoczynają oryginalną krucjatę, która ma uświadomić bogatym, że mają za dużo pieniędzy. Towarzyszy im dziewczyna Petera, Jule. Pod nieobecność właścicieli włamują się do ich willi, przestawiają meble i pozostawiają listy z ostrzeżeniem: Dni Twojego bogactwa są policzone. Są pacyfistami — do czasu, gdy pewnego dnia, na skutek pechowego zbiegu okoliczności, muszą porwać zamożnego biznesmena. Z politycznych aktywistów, edukujących możnych tego świata, stają się przestępcami. Jak na ironię, ich ofiara okazuje się dawnym hipisem z pokolenia ’68. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Jule i Jan zakochują się w sobie...

Reżyser:Hans Weingartner
Scenariusz:Katharina Held, Hans Weingartner
Muzyka:Andreas Wodraschke
Zdjęcia:Daniela Knapp, Matthias Schellenberg
Montaż:Andreas Wodraschke
Obsada:Daniel Brühl, Julia Jentsch, Stipe Erceg, Burghart Klaußner