Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Samotny mężczyzna

Single Man, A · reż. Tom Ford
USA 2009, 99’

Samotny mężczyzna to porażający zmysłowym pięknem debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent. Jeden dzień — być może najważniejszy — z życia Georga Falconera, profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z dawną ukochaną, otworzą przed nim niespodziewanie szanse na nowe uczucie…

Reżyser:Tom Ford
Scenariusz:Tom Ford, David Scearce na podstawie / based on: Christopher Isherwood (powieść / novel)
Muzyka:Abel Korzeniowski
Zdjęcia:Eduard Grau
Montaż:Joan Sobel
Obsada:Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode, Nicholas Hoult
Nagrody:Lew Queer / Queer Lion, Najlepszy aktor / Best Actor (MFF w Wenecji / IFF in Venice 2009); Najlepszy aktor / Best Actor (BAFTA 2010)