Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Samotny mężczyzna

Single Man, A · reż. Tom Ford
USA 2009, 99’

Samotny mężczyzna to porażający zmysłowym pięknem debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent. Jeden dzień — być może najważniejszy — z życia Georga Falconera, profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z dawną ukochaną, otworzą przed nim niespodziewanie szanse na nowe uczucie…

Reżyser:Tom Ford
Scenariusz:Tom Ford, David Scearce na podstawie / based on: Christopher Isherwood (powieść / novel)
Muzyka:Abel Korzeniowski
Zdjęcia:Eduard Grau
Montaż:Joan Sobel
Obsada:Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode, Nicholas Hoult
Nagrody:Lew Queer / Queer Lion, Najlepszy aktor / Best Actor (MFF w Wenecji / IFF in Venice 2009); Najlepszy aktor / Best Actor (BAFTA 2010)