Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Diabły

Devils, The · reż. Ken Russell
Wielka Brytania 1971, 111’

Film mroczny i bezkompromisowy, bluźnierczy, ale genialny, tak samo aktualny 40 lat temu, jak i dzisiaj. Na tle XVII-wiecznej Francji hugenotów i kardynała Richelieu toczy się historia księdza Urbaina Grandiera — odszczepieńca, który daje świadectwo swej wiary przez cierpienie — ból i rozkosz. Kiedy niepokorny ksiądz łamie celibat, wybucha skandal, który będzie mieć tragiczne skutki. Russell pod bluźnierczą maską ukazuje odwieczne dążenie człowieka do wolności z jednej strony, i próbę jego unicestwienia z drugiej.

Reżyser:Ken Russell
Scenariusz:Ken Russell; na podstawie / based on: Aldous Huxley (książka / book), John Whiting (sztuka / play)
Muzyka:Peter Maxwell Davies
Zdjęcia:David Watkin
Montaż:Michael Bradsell
Obsada:Oliver Reed, Vanessa Redgrave, Dudley Sutton