Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Diabły

Devils, The · reż. Ken Russell
Wielka Brytania 1971, 111’

Film mroczny i bezkompromisowy, bluźnierczy, ale genialny, tak samo aktualny 40 lat temu, jak i dzisiaj. Na tle XVII-wiecznej Francji hugenotów i kardynała Richelieu toczy się historia księdza Urbaina Grandiera — odszczepieńca, który daje świadectwo swej wiary przez cierpienie — ból i rozkosz. Kiedy niepokorny ksiądz łamie celibat, wybucha skandal, który będzie mieć tragiczne skutki. Russell pod bluźnierczą maską ukazuje odwieczne dążenie człowieka do wolności z jednej strony, i próbę jego unicestwienia z drugiej.

Reżyser:Ken Russell
Scenariusz:Ken Russell; na podstawie / based on: Aldous Huxley (książka / book), John Whiting (sztuka / play)
Muzyka:Peter Maxwell Davies
Zdjęcia:David Watkin
Montaż:Michael Bradsell
Obsada:Oliver Reed, Vanessa Redgrave, Dudley Sutton