Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Para do życia

Miesten vuoro · reż. Joonas Berghäll, Mika Hotakainen
Finlandia 2010, 81’

Dokument. Ani gabinet terapeutyczny, ani łoże kochanków nie są dla Finów odpowiednie do głośnych rozmów o swoich najskrytszych odczuciach na temat życia, miłości i rodziny. Miejscem tym w Finlandii jest sauna. Oglądając Parę do życia, widz staje się niewidzialnym współuczestnikiem rozmowy dwóch, dodajmy że nagich, mężczyzn (niekiedy rozmawiających także z... niedźwiedziem grizzly) w miejscu, które w tym skandynawskim kraju postrzegane jest jako sanktuarium. Odgrywa ono rolę katalizatora, który jednocześnie oczyszcza ciało i umysł; sprawia, iż jeden człowiek jest w stanie otworzyć się na drugiego, a rytuały zwane vihta, czy löyly, a także... piwo, sprzyjają wspieraniu się w wzajemnych troskach.

Reżyser:Joonas Berghäll, Mika Hotakainen
Scenariusz:Joonas Berghäll, Mika Hotakainen
Zdjęcia:Färm Heikki, Kumpulainen Jani
Montaż:Peltola Timo