Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ondine

Ondine · reż. Neil Jordan
Irlandia, USA 2009, 111’

Trailer

Ondine to współczesna, liryczna baśń. Opowiada o irlandzkim rybaku imieniem Syracuse (Colin Farrell), którego życie zmienia się, kiedy w swe sieci zławia piękną i tajemniczą kobietę (Alicja Bachleda-Curuś). Twierdzi ona, że nazywa się Ondine, co oznacza dosłownie „przyszła z morza”. Podczas gdy Syracuse zakochuje się w tajemniczej dziewczynie, jego córka Annie zaczyna wierzyć, że kobieta jest Selkie — mityczną syreną.

Reżyser:Neil Jordan
Scenariusz:Neil Jordan
Muzyka:Kjartan Sveinsson
Zdjęcia:Christopher Doyle
Montaż:Tony Lawson
Obsada:Colin Farrell, Alicja Bachleda-Curuś
Nagrody:najlepszy aktor / best actor (Irlandzka Nagroda Filmu i Telewizji / IFTA Award 2009)