Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ondine

Ondine · reż. Neil Jordan
Irlandia, USA 2009, 111’

Trailer

Ondine to współczesna, liryczna baśń. Opowiada o irlandzkim rybaku imieniem Syracuse (Colin Farrell), którego życie zmienia się, kiedy w swe sieci zławia piękną i tajemniczą kobietę (Alicja Bachleda-Curuś). Twierdzi ona, że nazywa się Ondine, co oznacza dosłownie „przyszła z morza”. Podczas gdy Syracuse zakochuje się w tajemniczej dziewczynie, jego córka Annie zaczyna wierzyć, że kobieta jest Selkie — mityczną syreną.

Reżyser:Neil Jordan
Scenariusz:Neil Jordan
Muzyka:Kjartan Sveinsson
Zdjęcia:Christopher Doyle
Montaż:Tony Lawson
Obsada:Colin Farrell, Alicja Bachleda-Curuś
Nagrody:najlepszy aktor / best actor (Irlandzka Nagroda Filmu i Telewizji / IFTA Award 2009)