Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Oli’s Wedding

Nunta Lui Oli · reż. Tudro Cristian Jurgiu
Rumunia 2009, 22’
Polska premiera

Słodko-gorzka opowieść o rozdzielonych rodzinach i samotnych rodzicach. Dorel przygotowuje się na ślub syna. Nie dane mu będzie jednak uściskać syna, gdyż ślub odbywa się w USA i Dorel będzie go oglądał za pośrednictwem kamery internetowej wraz z dwoma przyjaciółmi syna. Poprzez mały ekran poznają pannę młodą, jej ojca i będą świadkami ceremonii.

Reżyser:Tudro Cristian Jurgiu
Scenariusz:Tudro Cristian Jurgiu
Montaż:Filip Muresan
Obsada:Adrian Titieni, Alexandru Gatstramb, George Costea, Ioan Cortea, Alexandra Fasola, Vlad Radescu
Nagrody:Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Short (MFF / IFF Leeds IFF); Najlepszy Rumuński Film / Best Romanian Film (NEXT IFF Bucharest)

Tudro Cristian Jurgiu urodził się w Medias (Rumunia) w 1984 roku. Studiował reżyserię na UNATC w Bukareszcie. Jest reżyserem filmów dokumentalnych i krótkometrażowych.