Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

CULTURAL EXCHANGE

Doświadczenie wolności w historii współczesnej: Polska, Węgry, Słowacja i Czechy.

Program sekcji CULTURAL EXCHANGE skupia się na powszechnym doświadczeniu odzyskania wolności przez cztery kraje: Polskę, Republikę Czeską, Słowację i Węgry, eksplorując ich historyczne zbieżności.

Program prezentuje wybrane filmy, które kładą nacisk na najważniejsze historyczne ruchy w krajach V4, w latach 1939, 1956, 1968, 1990. Prezentacji sekcji towarzyszą specjalni goście ze słowackiego instytutu filmowego, Cinefest, Brno 16, a także z Centrum Czech. Po projekcji filmu Papierowe głowy, odbędzie się dyskusja przy okrągłym stole, której gościem specjalnym bedzie Dusan Hanak, jeden z najważniejszych Słowackich twórców filmowych.