X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kujawsko-Pomorskie Filmowe Wydarzenie Roku 2012

Premiery „Panoptikonu” i „Caissy” Filmowymi Wydarzeniami Roku 2012 w Kujawsko-Pomorskiem

Po raz czwarty wybraliśmy filmowe wydarzenie związane z kinem Kujaw i Pomorza. Plebiscyt niezmiennie od 2009 roku odbywa się na przełomie w grudnia i stycznia. Nasz region co roku zaskakuje nowymi filmami, a ludzie kina z nim związani brylują na czerwonych dywanach, warto wiec docenić ich pracę.

Premiery filmów „Panoptikon” i „Caissa” głosami internautów zostały uznane ex equo za Filmowe Wydarzenie Roku w regionie kujawsko-pomorskim. Wybrano je spośród 11 nominacji. Wyniki ogłoszono w samo południe w piątek, 11 stycznia.

Głosowanie w czwartym już plebiscycie na kujawsko-pomorskie Filmowe Wydarzenie Roku odbywało się od polowy grudnia 2012 r. w serwisie internetowym Tofifest. Wśród 11 nominacji znalazły się wydarzenia związane z Bydgoszczą, Toruniem, ale też innymi miastami regionu oraz sukcesy krajowe i międzynarodowe filmowców na co dzień tworzących poza regionem.

Głosowanie trwało do ostatniej chwili, a wzięło w nim udział kilkaset osób. Każdy głos był weryfikowany przez przygotowany na potrzeby plebiscytu system, który wykluczał wszelkie próby „nabijania” wyniku, w tym oceny wysyłane z tych samych skrzynek email kilkukrotnie. Oto wyniki:

 

  1. Premiery filmów „Panoptikon” Marcina Gładycha i „Caissa” Marcela Woźniaka (wynik uśredniony: 3,9 pkt)
  2. Otwarcie Kina Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (wynik uśredniony: 3,6 pkt)
  3. Sebastian Kwidziński, Jacek Piotrowski i inni czyli filmowa aktywizacja regionu (wynik uśredniony: 3,46 pkt)
  4. Sukcesy filmów Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego z Bydgoskiej Kroniki Filmowej (wynik uśredniony: 3,45 pkt)
  5. Sentymentalna grupa Koloroffon i jej filmy o Bydgoszczy: premiera „Kaskady” Dariusza Gackowskiego i sukcesy „Tu było kino” Krzysztofa Nowickiego (wynik uśredniony: 3,3 pkt)


Plebiscyt jest zabawą, ale ważną. Wybierając Filmowe Wydarzenie Roku dajemy znak filmowcom związanym z naszym regionem, że widzimy ich pracę i doceniamy efekty. Tworzymy też, jakże ważną, tożsamość filmową naszego wciąż podzielonego regionu.

Nikt tak jak my nie zna tajników kina związanego z regionem kujawsko-pomorskim, dlatego listę nominacji budujemy na podstawie danych zbieranych przez cały rok, dla potrzeb filmowego bloga o naszym regionie: festiwaltofifest.blogspot.com.

 

Uwagi wysyłajcie na press@tofifest.pl.

Zobacz wyniki plebiscytu

Radio Gra Moje Miasto: Toruń Moje Miasto: Bydgoszcz Teraz Toruń

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest