X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

"Głupcy" - nowy film Tomasza Wasilewskiego

Po sukcesie "Zjednoczonych Stanów Miłości" Tomasz Wasilewski nie zwalnia tempa. Tym razem zamierza on skupić się bardziej na naturze. Produkcja nosić będzie tytuł "Głupcy" i póki co nie wiele o niej wiadomo.

"'Głupcy' będą się różnić od moich poprzednich filmów, ponieważ po raz pierwszy zamierzam w tak dużym stopniu eksplorować naturę" - zapewnia reżyser w rozmowie z portalem Wirtualne Media. - Co nie znaczy, że rezygnuję z surowego języka. Bohaterem "Głupców" będzie człowiek, który musi zmierzyć się ze swoimi słabościami i pragnieniami

Poprzedni film Tomka "Zjednoczone stany miłości" zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, za scenariusz (pióra samego Wasilewskiego). Później przyszły kolejne zagraniczne nagrody, a także nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (kategoria scenariusz). Film doceniono również na festiwalu w Gdyni.

poprzednia produkcja, jaką wyreżyserował - "Płynące Wieżowce" - zgarnęła wiele prestiżowych polskich i zagranicznych nagród filmowych. Został niedawno nominowany do "Paszportu Polityki". Podczas noworocznej gali w toruńskim CKK Jordanki, prezydent miasta Michał Zaleski uhonorował go medalem Thorunium.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest