X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rusza nabór do Jury Młodych MFF Tofifest 2020

fot. Natalia Wieczorek

Już po raz siódmy podczas MFF Tofifest Jury Młodych będzie oceniać festiwalowe filmy. Jeżeli uwielbiacie kino i macie „lekkie pióro” ten konkurs jest dla Was. Zapraszamy na nabór do Jury Młodych, który rusza już dziś!

Obok profesjonalnego jury, filmy w konkursie głównym ON AIR ocenią młodzi krytycy, wyłonieni w konkursie, który właśnie rozpoczynamy.

Pamiętaj, żeby być w naszym jury, wcale nie musisz być profesjonalnym krytykiem.

Kto może startować?

W konkursie startować mogą uczniowie szkół średnich oraz studenci. Spośród zgłoszeń wyłoniony zostanie trzyosobowy składy Jury Młodych. Zasady konkursu są proste:

 1. Należy napisać i przesłać mailem recenzję dowolnego filmu, znajdującego się obecnie w obiegu kinowym w Polsce.
 2. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków.

Uwaga! Teksty należy przesłać na adres email contact@tofifest.pl do północy 5 października 2020 roku, w tytule maila wpisując JURY MŁODYCH. W recenzji należy podać imię, nazwisko oraz typ szkoły/uczelni.

Przeczytajcie dokładnie regulamin uczestnictwa w naborze, ponieważ recenzje niezgodne z kryteriami odpadają automatycznie. Wasze recenzje oceni wewnętrzna komisja, która wybierze zwycięzców. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do jury nastąpi 10 października 2020 roku.

Regulamin naboru

 1. Jury Młodych ocenia filmy znajdujące się w Międzynarodowym Konkursie Głównym na najlepszy pierwszy i drugi film fabularny ON AIR.
 2. Skład jurorski przyznaje nagrodę specjalną jednemu, wybranemu filmowi. Dopuszczalne jest przyznanie wyróżnienia specjalnego dodatkowemu filmowi.
 3. Nabór do składu jury trwa od 18.09.2020 do 5.10.2020.
 4. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do jury zostanie w dniu 10.10.2020.
 5. Kryterium wyboru osób do składu obu jury opiera się na załączeniu napisanej recenzji z dowolnego filmu, znajdującego się w okresie od 1 stycznia 2020 do 10 października 2020 w kinach studyjnych, multipleksach lub na pokazach DKF i innych festiwalach.
 6. Recenzja nie może przekraczać 3500 znaków.
 7. Każdy może przesłać tylko jedną recenzję.
 8. Do Jury Młodych mogą startować uczniowie i studenci z dowolnych szkół średnich i uczelni z terenu całego kraju, także ci, którzy zaczęli naukę w szkole średniej 1 września 2020.
 9. Udział w Jury jest bezpłatny. Tofifest zapewnia jurorom wejście na wszystkie filmy.
 10. Niepełnoletnie osoby zakwalifikowane do Jury Młodych, muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w jury i wiążące się z tym nieobecności w szkole (projekcje konkursowe odbywają się w różnych, także dziennych i porannych godzinach).
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie w momencie ich ogłoszenia.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest