X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pasmo Bella Women na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze oraz pierwszy Złoty Anioł

Bella Women to festiwalowe pasmo, które na stałe wpisało się w program MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze, a którego oficjalnym patronem jest sponsor główny festiwalu Grupa TZMO i Bella. Podczas 19. edycji odbędzie się druga odsłona tego niezwykłego cyklu tym razem jego myślą przewodnią staną się Polskie Aktorki Odkrycia.

Specjalnym Złotym Aniołem Bella Women uhonorujemy Sandrę Drzymalską. Aktorkę niezwykłą, która nie boi się żadnych wyzwań, a bohaterki, w które się wciela, to kobiety silne, niezależne, które same o sobie stanowią, Drzymalska potrafi odnaleźć się w każdym gatunku - potrafi skraść serce w komediowym serialu dla młodzieży „Sexify”, porażać w dramatach „Powrót” Magdaleny Łazarkiewicz i „Sole” Carla Sironi, który wygrał 18. edycję MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze i uwodzić, jak w debiucie Dawida Nickela „Ostatni Komers”.

Polskie Aktorki Odkrycia będą prezentacją dorobku i postaci utalentowanych młodych polskich aktorek, które zdobywając popularność w krajowych produkcjach jednocześnie robią międzynarodową karierę a uznani twórcy obsadzają je w swoich filmach. Festiwal przybliży talent i dokonania Zofii Stafiej, Elizy Rycembel, Magdaleny Koleśnik, Marii Sobocińskiej, Zofii Wichłacz, Aleksandry Skraby i Sandry Drzymalskiej właśnie.

W programie pasma zobaczymy zarówno etiudy, filmy dokumentalne oraz fabularne z artystkami, łącznie ponad piętnaście pozycji filmowych, w tym m.in.: „Zgodę” z Zofią Wichłacz w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego, „Pana T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza z Marią Sobocińską, „Ondynę” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego z główną rolą Magdaleny Koleśnik, „Ninę” w reżyserii Olgi Chajdas z Elizą Rycembel, „W stronę słońca” Michała Wojtasika z Aleksandrą Skrabą, „Bruna” w reżyserii Andrzeja Brzózki z Zofią Stafiej i wreszcie takie filmy z Sandrą Drzymalską, jak m.in. „Każdy ma swoje lato” w reżyserii Tomasza Jurkiewicza czy „Ostatni Komers” w reżyserii Dawida Nickela.

Bella Women dostępne będzie niemalże w całości na platformie online tegorocznego festiwalu i towarzyszyć mu będą spotkania z aktorkami poprowadzone przez wybitnego polskiego krytyka, dziennikarza i wykładowcę Łukasza Maciejewskiego.

MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 30 czerwca do 4 lipca 2021 roku, jak zawsze w Toruniu, termin nowy letni, słonecznie optymistyczny, ale festiwal pozostaje ten sam! Jak zawsze niepokornie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, kinem które stawia pytania i widzowi otwiera drogę do szukania odpowiedzi.

19. edycja festiwalu w swojej formule pozostanie, podobnie jak w roku ubiegłym hybrydowa. Naszych toruńskich widzów, oraz wszystkich tych, którzy znajdą chwilę, aby na początku lata odwiedzić Toruń, zaprosimy do oglądania filmów, nie tylko na salach kinowych w CKK Jordanki, Cinema City i Kinie Centrum, ale również do spotkań z X Muzą w plenerze. Projekcje filmowe zagoszczą bowiem, w średniowiecznej scenerii toruńskiej Starówki, na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w Ruinach Zamku Krzyżackiego.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest