X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

„Młode Kino” — pasmo warsztatowo-filmowe na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze od lat przygotowuje warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży i tak jest w tym roku. Zapraszamy na cykl warsztatów dostosowanych do różnych grup wiekowych.

W świecie filmu sci-fi – Star Wars

Dzień warsztatowy zostanie podzielony na dwie części. Pierwszy poświęcimy zapoznaniu się pojęciem planów i kadrów filmowych. Przyjrzymy się problematyce budowania przestrzeni scenicznej i różnicom w jej konstrukcji na planie dziewięciu filmów z uniwersum Star Wars. Następnie porozmawiamy o efektach specjalnych, wspólnie stworzymy makiety farmy Skywalkerów oraz ulepimy postać Jabba the Hut.

W drugiej części dnia porozmawiamy o świecie fanów Gwiezdnych Wojen i zjawisku, jakim jest cosplay. Odpowiemy na pytania: czym jest cosplay, gdzie go wykorzystywać i kto może być cosplayerem? Skąd czerpać pomysły, wzory, refki? Zastanowimy się, jakie są potrzebne narzędzia dla początkujących i skąd je brać? Czy są jakieś specjalne techniki do tworzenia kostiumów? Jak zdjąć formę np. na karwasz? Omówimy kwestię makijażu w cosplay’u oraz o czym należy pamiętać, tworząc strój czy broń? Postaramy się także wyjaśnić, jak wygląda specjalna sesja fotograficzna oraz jak dostać się na pierwszy event. Pokażemy, jak zdejmować formę na zbroję z ciała oraz jak wyglądają gotowe kostiumy. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć stworzy swoją pierwszą maskę.

Polskie Animacje Filmowe dla dzieci

Dzień Polskich Animacji Filmowych rozpocznie się od zajęć manualnych. Dzieci poznają pojęcia planów i kadrów filmowych (na podstawie bajki Reksio) oraz tajniki pisania scenariusza do animacji tradycyjnej oraz animacji poklatkowej. Na podstawie bajki Przygody Baltazara Gąbki postaramy się stworzyć piękny rysowany plakat filmowy, a następnie ulepimy model jednej z postaci np. Smoka Wawelskiego.

W drugiej części dnia uczestnicy wezmą udział w warsztatach aktorskich inspirowanych bajkami Zaczarowany Ołówek oraz Pomysłowy Dobromir. Podczas zajęć zapoznają się także z warsztatem aktora filmowego, wyrażaniem emocji poprzez język twarzy i ciała, ogrywania rekwizytów, interpretacji tekstu (scenariusza) oraz przygody z przestrzenią filmową

Fantastyczne modelarstwo figurkowe ― Warhammer

Potrzebujesz dawki kreatywności? Chcesz rozwinąć swoje zdolności manualne? Już w lipcu w trakcie Fantastycznego modelarstwa figurowego wspólnie rozpoczniemy pracę nad stworzeniem modeli przedstawiających postaci z uniwersum Warhammera: Age of Sigmar oraz Warhammera 40 000, omówimy i nauczymy się korzystać z podstawowych i zaawansowanych narzędzi pracy modelarza, takich jak pędzle, wiertła, trzecie ręce czy aerograf. Po warsztatach uczestnicy będą mogli zabrać swoje dzieła ze sobą!

Partnerem warsztatów filmowych 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze jest Centrum Kultury Dwór Artusa.


Filmy do zobaczenia w ramach pasma filmowego „Młode Kino”:

Stacjonarnie w sali kameralnej CKK Jordanki

Online od 30 czerwca do 12 lipca 2021

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest