X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmy nie tylko w kinie, ale i online na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Podczas 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze filmy możemy oglądać w kinie, a także na pokazach plenerowych, odbywających się przy zamku oraz ratuszu. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą się na nich pojawić, na pewno ucieszy fakt, że w tym roku kolejny raz festiwal przyjął formę hybrydową i filmy można oglądać również online.

Na platformie festiwalu od 30 czerwca do 12 lipca dostępnych jest aż 50 tytułów. Filmy można oglądać kiedy tylko chcemy, z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Dzięki temu nawet osoby, które nie dotarły w tym roku do Torunia, mogą brać udział w wydarzeniu. Ponadto przy filmach online nie ogranicza nas liczba miejsc na sali, jak ma to miejsce w przypadku pokazów kinowych i plenerowych. Część tytułów wyświetlanych stacjonarnie jest także dostępna online, więc jeśli nie dotarliście na interesujący Was film – wciąż macie szansę go nadrobić.

W repertuarze znajdziemy mnóstwo zasłużonych tytułów, takich jak słynne „Boże Ciało” autorstwa Jana Komasy. Historia o chłopaku, który podszywa się pod księdza w małej polskiej wsi zgarnęła liczne nagrody, w tym Orła oraz nominację do Oscara. Wśród polskich tytułów z pewnością warty uwagi jest też głośny film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, opowiadający o sprawie Tomka Komendy, oraz wyjątkowa animacja „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, nagrodzona w tym roku Orłem za najlepszy polski film. Jego reżyser, Mariusz Wilczyński, jest gościem tegorocznego festiwalu. Fani Agnieszki Holland nie mogą przegapić jej najnowszego filmu – „Szarlatana”, a wielbiciele kina amerykańskiego – komedii „Shiva Baby”, która w tym roku walczy o główną nagrodę z innymi tytułami w konkursie On Air. Tegoroczny festiwal to także świetna okazja do nadrobienia „Sole” – polsko-włoskiego dramatu dwukrotnie nagrodzonego na festiwalu filmowym w Wenecji. Film włoskiej reżyserki Carlo Sironi zwyciężył konkurs On Air na zeszłorocznym festiwalu Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Na platformę festiwalu warto zajrzeć także dla pasm Bella Women i Mistrzowie: Kazimierz Serocki, które są dostępne jedynie tam. Motywem przewodnim łączącym filmy w paśmie Bella Women są kobiety, a znajdziemy tam takie tytuły jak „Pan T.”, „Nina”, czy „Ostatni Komers”. Z kolei pasmo Mistrzowie oferuje w tym roku filmy z muzyką autorstwa znanego kompozytora filmowego pochodzącego z Torunia – Kazimierza Serockiego. Znajdziemy tam takie tytuły jak „Ósmy dzień tygodnia” czy „Piątka z ulicy Barskiej”.

Pokazy online z pewnością przypadną też do gustu młodszym kinomanom. Pasmo „Młode kino” zawiera aż 8 filmów dla dzieci, które można obejrzeć tylko na naszej platformie, a wśród nich są m.in. takie tytuły jak „Mała czarownica”, „Moja żyrafa” oraz „Niesamowita historia Wielkiej Gruszki”.

Lista wszystkich filmów online jest dostępna na stronie festiwalu. Bilet na pojedynczy seans kosztuje 14 zł, a koszt karnetu dającego dostęp do wszystkich 50 tytułów to 60 zł.

Michał Zjawiński

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest