X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Krystian Pesta laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Torunia Flisaka Tofifest

fot. Szymon Szcześniak

W jednym z wywiadów powiedział, że w aktorstwie pociąga go to, że wcielając się w role może przeżyć kilka żyć i odkryć różne charaktery i temperamenty. Urodzony w Toruniu Krystian Pesta dał się już poznać szerokiej publiczności jako zdolny i intrygujący aktor. Na festiwalu otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia Flisaka.

Krystian Pesta to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Swoje pasje zaczął rozwijać już od czasu gimnazjum, kiedy to uczęszczał na zajęcia teatralne Studia P. w toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury. Studiował na Wydziale Aktorskim Łódzkiej Filmówki. Już na studiach został doceniony — w 2016 roku otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najbardziej Elektryzującego Aktora na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi i Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Od 2016 do 2018 roku grał na deskach Teatru Ludowego w Krakowie. Wystąpił tam między innymi w spektaklach „Panna Julia” oraz „Rewizor. Będzie wojna”. Od 2018 roku można go zobaczyć na deskach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Na małym ekranie zaczął pojawiać się już w czasie studiów w epizodycznych rolach popularnych seriali, m.in.: „Na wspólnej”, „Lekarze”, „Komisarz Alex”. Grał również w wielu szkolnych etiudach. W serialu „Belfer” wcielił się rolę Borysa, oficera Centralnego Biura Śledczego. Ponadto stworzył zapadające w pamięć role w takich w serialach, jak m.in.: „1983”, „Młody Piłsudski” Jarosława Marszewskiego, „Zakochani po uszy” czy „Klangor”. Największy rozgłos przyniosła mu fenomenalna rola niebezpiecznego szaleńca Horsta Zeigera w popularnym serialu „Behaworysta” na podstawie powieści Remigiusza Mroza.

Wybrana filmografia:

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest