X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Julia Szczepańska laureatką Nagrody Filmowej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za debiut aktorski

Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2021 roku i od razu oczarowała publiczność. Zachwyca również na scenie teatralnej, perfekcyjnie budując swoje role. Na tegorocznym MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze otrzyma Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za debiut aktorski.

Julia Szczepańska urodziła się 5 października 1997 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

Szczepańska jest aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Absolutnym przełomem w karierze aktorki był jej debiut aktorski w filmie Wiarołom, który swoją premierę miał w 2021 roku. Szczepańska zachwyciła krytyków, tworząc niezwykłą postać w tym jakże balansującym między sną a jawą, porównywanym do stylistyki Andrieja Tarkowskiego, filmie Piotra Złotorowicza, reżysera również debiutującego na dużym ekranie.

W ostatnim czasie aktorka gościnnie pojawia się m.in. na deskach toruńskiego Teatru im. Wilama Horzycy w Nocach i dniach, czyli między życiem a śmiercią. Jak napisał o tej roli Wiesław Kowalski:

Julia Szczepańska, świeża absolwentka PWSFTviT w Łodzi, jest w roli Barbary Niechcic wyśmienita! Wewnętrzne sprzeczności swej bohaterki obudowuje wspaniałym profilem dramaturgicznym, mimiką, godnością i dostojeństwem w sukni z epoki […], by z pytaniem o najważniejsze w tym świecie pozostawić widzów w niemym zachwycie.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest