X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Trzeci dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Przygotujcie się na napięty harmonogram trzeciego dnia festiwalu! – Seanse czterech polskich filmów startujących w konkursie From Poland, spotkania z twórcami m.in. z Katarzyną Figurą, Andrzejem Grabowskim, Adamem Woronowiczem, dwa filmy biorące udział w konkursie On Air,  nowości kinowe do obejrzenia w ramach z pasma Must See Must Be oraz oczywiście kino plenerowe.

W konkursie On Air o godz. 17:45 w sali nr 8 Cinema City zostanie wyświetlony film „Olga” (reż. Elie Grappe). Opowiada o nastoletniej ukraińskiej gimnastyczce, która przygotowując się do Mistrzostw Europy, nie może pozostać obojętna na to, co dzieje się w Kijowie wraz z zawiązaniem się ruchu społecznego Euromajdan, który zaangażował wszystkie jej bliskie osoby. O godz. 20:30 odbędzie się pokaz „Zdarzyło się” (reż. Audrey Diwan) – filmu stworzonego na podstawie autobiograficznej książki Annie Ernaux, rozgrywającej się we Francji w 1963 roku. Bohaterka jest studentką literatury marzącą o karierze akademickiej. Jej plany zostają postawione pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, że jest w ciąży.

W ramach konkursu From Poland już o godz. 12:30 w sali kameralnej CKK Jordanki zostanie wyświetlony film „Żeby nie było śladów” (reż. Jan P. Matuszyński). Przybliża on historię Grzegorza Przemyka, syna opozycyjnej poetki, który w ciężkiej agonii umiera po pobiciu przez milicję. Będący świadkiem zdarzenia kolega Jurek Popiel próbuje walczyć o sprawiedliwość, składając zeznania obciążające milicję. Jednak komunistyczna władza jest gotowa na użycie wszelkich środków, aby powstrzymać sprzeciwiających się im ludzi. O godz. 17:30 w sali nr 6 w Cinema City odbędzie się pokaz filmu „Piosenki o miłości” (reż. Tomasz Habowski) opowiadający o relacji Alicji i Roberta, tworzeniu przez nich muzyki, ale też przeszkodach i różnicach, jakie między nimi się pojawiają. Po seansie zaplanowane jest spotkanie z reżyserem oraz aktorem obsady filmu Andrzejem Grabowskim. O godz. 17:30 w sali kameralnej CKK Jordanki odbędzie się pokaz filmu „Chrzciny” (reż. Jakub Skoczeń), w którym Marianna podczas chrzcin wnuka za wszelką cenę próbuje pogodzić ze sobą skłócone dzieci. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz z Katarzyną Figurą – odtwórczynią roli Marianny. Z kolei w sali 6 w Cinema City o godz. 19:45 zostanie wyświetlone „Moje wspaniałe życie” (reż. Łukasz Grzegorzek). W filmie Agata Buzek wciela się w rolę Joanny – uznawanej za doskonałą matkę, nauczycielkę, żonę i koleżankę, ale skrywającej tajemnicę, która stoi w opozycji do jej idealnego życia i dobrej reputacji. Po filmie zostanie przeprowadzone spotkanie z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem oraz Adamem Woronowiczem – odtwórcą jednej z ról filmu.

W Kinie pod gwiazdami o godz. 22.00 będzie można obejrzeć musical „Annette” (reż. Leos Carax) z Marion Cotillard i Adamem Driverem w rolach głównych, opowiadający o relacji śpiewaczki operowej i komika, z której rodzi się dziecko z niezwykłym talentem. Na Zamku Krzyżackim o godz. 22:15 będzie okazja do obejrzenia folk horroru „Midsommar” (reż. Ari Aster), w którym grupa znajomych wyjeżdża do szwedzkiej wioski na ludowe obchody związane z przesileniem letnim. Spodziewają się, że spędzą beztrosko czas na festynie z daleka od cywilizacji i domu, a zderzają się z niebezpiecznymi i osobliwymi rytuałami, które jednak dla jednej z bohaterek – Dani (w tej roli aktorka Florence Pugh) –mają szczególnie silną, oczyszczającą moc.

W ramach pasma Must See Must Be zostaną wyświetlone trzy filmy. O godz. 15:30 w CKK Jordanki w sali kameralnej odbędzie się pokaz „Infinite Storm” – najnowszego filmu w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej z Naomi Watts w roli głównej. W Cinema City w sali nr 8 o godz. 16:00 zostanie pokazany film „Sisterhood” (reż. Dina Duma) opowiadający o burzliwej przyjaźni dwóch nastolatek. W tej samej lokacji o godz. 20:00 odbędzie się pokaz filmu „Niebieska linia” (reż. Ursula Meier) – dramatu, w którym kobieta będąca w konflikcie ze swoją rodziną, jednocześnie nie potrafi z niej zrezygnować.

Zapraszamy na wydarzenia festiwalu – także w wersji online. Przypominamy, że na wszystkie spotkania z twórcami wstęp jest wolny. Do zobaczenia!

Małgorzata Litwin-Szeliga

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest