X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi, m.in. w ramach pasma Must See Must Be oraz pokazów specjalnych. Zapraszamy!

Dzień rozpoczynamy propozycją dla najmłodszych widzów - animacją w języku ukraińskim „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”), opowiadającą o przygodach pewnego kotka.

W ramach zwieńczenia tegorocznej celebracji 50. rocznicy powstania Ojca Chrzestnego, w sali kameralnej CKK Jordanki o godz. 14:30 zostanie wyświetlona ostatnia część filmowej trylogii, jednak w nieco odmiennej wersji. Zostanie przedstawiona zmontowana na nowo reżyserska wersja zatytułowana „The Godfather Coda. The Death of Michael Corleone”, która stanowi inne spojrzenie reżysera na jedno ze swoich największych filmowych osiągnięć.

W ramach pokazów specjalnych, w sali nr 8 Cinema City o godz. 15:00 zapraszamy na seanse dwóch krótkometrażowych filmów „Taksówkarz” i „Taksiarz” (reż. Ryszard Kruk), które ukażą dokumentalne i fabularne spojrzenie na nostalgiczną historię o najstarszym toruńskim taksówkarzu. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem i twórcami obu filmów. Następnie o godz.17:00, w tej samej lokacji, będzie okazja do zapoznania się z dokumentalno-historyczną serią „Portrety Wojenne. Kobiety” (reż. Aneta Popiel-Machnicka, Jędrzej Bączyk, Krzysztof Rzączyński) oraz z kulisami powstania produkcji podczas spotkania z jej twórcami. O godz. 17:30 w sali kameralnej CKK Jordanki odbędzie się projekcja filmu „Wiarołom” (reż. Piotr Złotorowicz) z rolą Julii Szczepańskiej – tegorocznej laureatki Nagrody Filmowej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za debiut aktorski.

Ostatniego dnia festiwalu pasmo Must See Must Be proponuje aż pięć gorących produkcji ostatnich filmowych sezonów. W sali nr 6 w Cinema City, o godz. 13:30 zostanie wyświetlony „Drive My Car” (reż. Ryûsuke Hamaguchi) – tegoroczny laureat Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy (2022), zdobywca nagrody BAFTA za Najlepszy film nieanglojęzyczny (2022) oraz Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes. O godz. 19:00 odbędzie się pokaz „Córki” – filmowego debiutu reżyserskiego aktorki Maggie Gyllenhaal stanowiący nieszablonowe, wnikliwe ujęcie tematu macierzyństwa. Ponadto w sali kameralnej CKK Jordanki o godz. 11:30 odbędzie się seans najnowszego filmu w reżyserii Gaspara Noé „Vortex” opowiadającego o starszym małżeństwie zmagającym się z demencją. W sali nr 8 w Cinema City o 12:30 będzie można obejrzeć „Donbas” (reż. Siergiej Łoźnica) obrazujący piekło wojny na wschodzie Ukrainy, a o 19:30 film „Chiara” (reż. Jonas Carpignano) opowiadający o napiętej relacji dwóch sióstr.

W ramach pasma Polonica zostaną wyświetlone dwie produkcje – o 11:30 w sali nr 6 w Cinema City „Lamb” (reż. Valdimar Jóhannsson) – historia rozgrywająca się na osamotnionej islandzkiej owczej farmie – oraz o godz. 17:00 w tej samej lokalizacji film „Nosorożec” – opowiadający o młodym mężczyźnie pnącym się po szczeblach przestępczej hierarchii.

Przypominamy, że dla wciąż spragnionych filmowych wrażeń do 11.07 na platformie online festiwalu będzie można obejrzeć filmy w ramach pasm Bella Women, Best of the Fest, Nowe kino fińskie, Ekologicznie wrażliwi, Niepokorne/Niepokorni.

Z pełnym programem można zapoznać się na stronie festiwalu. Zapraszamy do udziału w seansach stacjonarnych ostatniego dnia festiwalu oraz w seansach online!

Małgorzata Litwin-Szeliga

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest