X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kino Zamkowe w Końcowie

W niezwykłej scenerii pubu Końcówa cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały dziś już uznane za kultowe horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków.

Wśród filmów, które będzie można obejrzeć, znajdą się m.in. „Coś” i „Christine” w reżyserii Johna Carpentera, „Koszmar z ulicy Wiązów” w reżyserii Wesa Cravena, gdzie swój filmowy ekranowy debiut miał Johnny Depp, czy „Laleczka Chucky” Toma Hollanda. Wisienką na torcie będzie pierwsza część późniejszego „filmowego tasiemca” pt. „Piątek trzynastego”. Strach się bać, zapraszamy!

W programie:

  1. Christine, reż. John Carpenter, USA 1983, 110'
  2. Coś, reż. John Carpenter, USA, Kanada 1982, 109'
  3. Koszmar z Ulicy Wiązów, reż. Wes Craven, USA 1984, 91'
  4. Laleczka Chucky, reż. Tom Holland, USA 1988, 87'
  5. Piątek trzynastego, reż. Sean S. Cunningham, USA 1980, 95'

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest