X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski

Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nagrodą Flisaka uhonorowane zostaną dwie niezwykłe artystki: wybitna aktorka Adrianna Biedrzyńska oraz reżyserka młodego pokolenia Katarzyna Trzaska — ogłasza Kafka Jaworska, dyrektorka wydarzenia. Flisak to najstarsza nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze, przyznawana przez Prezydenta Miasta Torunia od pierwszej edycji festiwalu, czyli od 21 lat — dodaje.

Adrianna Biedrzyńska
Nagroda Prezydenta Miasta Torunia Flisak Tofifest 2023

Aktorka urodziła się w Toruniu, jest absolwentką wydziału aktorskiego Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zadebiutowała epizodem w „Co dzień bliżej nieba”. Rozpoznawalność przyniosła jej główna rola w „Miłości z listy przebojów”. Uznanie krytyki zyskała licznymi kreacjami teatralnymi. Świetne recenzje zebrała także za występ w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego. Sympatię widzów zaskarbiła sobie, występując w „Lepiej być piękną i bogatą” i „Pajęczarkach”. Gra zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Katarzyna Trzaska
Nagroda Prezydenta Miasta Torunia Flisak Tofifest 2023

Reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa urodzona w Toruniu, absolwentka filologii angielskiej na UMK. Potem wyjechała do Katowic, gdzie studiowała na  Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jej dokumenty „Nauka latania”, „Wieś pływających krów”, „Maksimum przyjemności” (nakręcony w Toruniu) i „10 lat do Nashville” nagradzano i pokazywano na całym świecie, m.in. na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Visions du Reel w Szwajcarii, Docpoint w Helsinkach, Warszawskim Festiwalu Filmowym i wielu innych. Dla programu Teatroteka zrobiła spektakl „Humani”, współpracowała również z telewizjami, m.in. z Canal+ przy serialu dokumentalnym „Polacy z wyboru”. W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu współreżyserowała, razem z Edytą Wróblewską i Maciejem Marczewskim, sztukę teatralną na podstawie filmu „Mulholland Drive” Davida Lyncha.

Flisak — najstarsza nagroda na Tofifest

Flisak Tofifest przyznawany jest nieprzerwanie od pierwszej edycji przez prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Wśród jego laureatów znaleźli się m.in. Bogusław Linda, Olga Bołądź, Tomasz Wasilewski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Żak, Grażyna Szapołowska, Jakub Gierszał, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Tomasz Ziętek czy Joanna Koroniewska.

21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Końcówie.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi szukania odpowiedzi!


Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Studio Podłóg Ablux, Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel — Hotel Bulwar.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest