X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Prezentujemy filmy konkursu From Poland i gwiazdy 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Jedną z najważniejszych sekcji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze od lat pozostaje konkurs From Poland skupiający najciekawsze dokonania polskiego kina wybrane przez wybitnego krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego.

Kino polskie ponownie udowadnia swój renesans — mówi Kafka Jaworska, dyrektorka festiwalu. Kurator sekcji, krytyk filmowy, dziennikarz i autor książek, Łukasz Maciejewski, wybrał tytuły niebanalne i poruszające ważne tematy. Konkurs polski to też wyjątkowa okazja dla naszej publiczności, której to głosami zostanie wyłoniony najlepszy tegoroczny tytuł, który zdobędzie nagrodę Złotego Anioła — dodaje.

W tym roku naszym widzom zaprezentujemy 13 tytułów, wśród których znalazły się doceniane przez krytykę hity: „Kobieta na dachu”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Prawdziwe życie aniołów” i „Tata”; gorące nowości: „Braty”, „Jezioro słone”, „Skołowani”, „Tonia”, „Zadra”; jak i wyczekiwane przedpremiery, które toruńska publiczność zobaczy, na długo zanim wejdą do kin: „Hela”, „Nie zgubiliśmy drogi”, „Miało cię nie być”, „Strzępy”.

Tradycją festiwalu są także spotkania po seansach, na których pojawiają się największe gwiazdy polskiego kina. Niezmiennie są one darmowe dla naszej publiczności.

W tym roku do Torunia przyjadą m.in.:

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu From Poland:

21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze — w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Końcówie.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi szukanie odpowiedzi.


Mecenasem MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Studio Podłóg Ablux, Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel — Hotel Bulwar.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest