X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Geniusze i marzyciele

Po raz pierwszy podczas festiwalu zostaną pokazane na dużym ekranie wybrane odcinki cyklu dokumentalnego pn. „Geniusze i marzyciele”.

Rocznica 550. urodzin Mikołaja Kopernika stała się dla organizatorów inspiracją, by widzowi przybliżyć postaci polskich wybitnych wynalazców XX wieku, którzy zrewolucjonizowali świat nauki, zdrowia, popkultury i wielu innych dziedzin naszego życia. W ramach pokazów zaprezentowanych zostanie sześć tytułów, począwszy od opowieści o historii i dokonaniach urodzonego w naszym regionie Jana Czochralskiego wyreżyserowanej przez tegoroczną laureatkę Flisaka Katarzynę Trzaskę, a następnie tropem innych wybitnych naukowców, takich jak Kazimierz Prószyński, Józef Hofmann, Ludwik Hirszfeld, Jan Szczepanik oraz Henryk Magnuski.

W programie pasma:

  1. Jan Czochralski, reż. Katarzyna Trzaska, Polska 2020, 52'
  2. Józef Hofmann, reż. Paweł Kloc, Polska 2020, 54'
  3. Ludwik Hirszfeld, reż. Paweł Wysoczański, Polska 2020, 56'
  4. Jan Szczepanik, reż. Tadeusz Śmiarowski, Polska 2020, 54'
  5. Kazimierz Prószyński, reż. Grzegorz Pacek, Polska 2020, 49'
  6. Henryk Magnuski, reż. Marek Gajczak, Polska 2019, 52'

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest