X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Piotr Pacek laureatem Honorowej Filmowej Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri dla aktora młodego pokolenia

Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri po raz pierwszy wręczyliśmy podczas ubiegłorocznej, 20. edycji festiwalu. Wówczas trafiła w ręce debiutującej na dużym ekranie Julii Szczepańskiej. W tym roku otrzyma ją kolejny utalentowany przedstawiciel młodego polskiego kina — Piotr Pacek.

Jest nam niezwykle miło, że w tym roku już po raz drugi na naszym festiwalu będzie wręczana Honorowa Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri, której laureatem jest niezwykle utalentowany aktor — bydgoszczanin Piotr Pacek — mówi dyrektorka MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, Kafka Jaworska.

Piotr Pacek ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną w Łodzi. Aktor jest znany z wielu seriali i filmów fabularnych. Zrealizowana dla Canal+ superprodukcja „Król”, serial Netfliksa „Sexify”, „Gry rodzinne” Łukasza Ostalskiego i „Brigitte Bardot Cudowna” Lecha Majewskiego to tylko kilka spośród cieszących się uznaniem publiczności i krytyki produkcji, w których aktor wystąpił. Chwalono zwłaszcza różnorodność jego filmowych wcieleń i umiejętność indywidualizowania bohaterów. Kariera aktora nie ogranicza się do rynku polskiego — ma na koncie również udział w międzynarodowych projektach. Na premierę czeka głośny film kostiumowy Pawła Maślony „Kos”, w którym zagrał jedną z głównych ról. Jesienią zobaczymy go w nowym serialu kryminalnym „Lipowo. Zmowa milczenia”, zrealizowanym na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Puzyńskiej.


21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze — w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Końcówie.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi szukanie odpowiedzi.


Partner Główny Festiwalu i Fundator Nagrody Województwo Kujawsko-Pomorskie.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest