X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lena Góra laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMEN

Złotymi Aniołami dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMEN nagradzamy artystki, które wykazują się odwagą i talentem w swojej twórczości. Od czterech lat wraz ze sponsorem głównym festiwalu TZMO SA, właścicielem marki Bella wyróżniamy w ten sposób niezwykłe młode artystki europejskiego kina. Dotychczas honorową nagrodę w ramach pasma Bella Women otrzymały Maria Sadowska, Sandra Drzymalska i Maria Dębska. Podczas tegorocznej edycji festiwalu statuetka trafi w ręce Leny Góry.

W tym roku nagrodę otrzyma aktorka nietuzinkowa i niezwykle uzdolniona, która pomimo młodego wieku zdobyła już doświadczenie na zagranicznych planach filmowych. Jesteśmy dumni, że Złotego Anioła Bella Women możemy przekazać w ręce Leny Góry — ogłasza Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Lena Góra to młoda i utalentowana twórczyni filmów, scenarzystka i aktorka. Polskiej widowni znana jest z serialowej superprodukcji Canal+ „Król” czy z produkcji Netfliksa „Noc w przedszkolu”. Jest współautorką scenariusza oraz odtwórczynią głównej roli w filmie „Roving Woman”, w którym zagrała u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkesa. Producentem wykonawczym obrazu był legendarny niemiecki reżyser Wim Wenders, a jego światowa premiera odbyła się na zeszłorocznej edycji założonego przez Roberta De Niro festiwalu Tribeca w Nowym Jorku. Góra wystąpiła również w nowym horrorze Bernarda Rose’a, twórcy kultowego „Candymana”. W 2023 roku na ekrany kin wejdzie „Imago”, w którym aktorka zagrała główną rolę.

Celem pasma Bella Women jest promowanie kina tworzonego przez kobiety i docenienie ich roli w świecie filmu. Z laureatką tegorocznej nagrody, Leną Górą widzowie Tofifest będą mogli spotkać się 30 czerwca po projekcji filmu „Roving Woman”.


21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze — w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Końcówie.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi szukanie odpowiedzi.


Partnerem Nagrody i pasma Bella Women jest Sponsor Główny Festiwalu firma TZMO S.A. i Marka Bella.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest