X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Magdalena Zawadzka i Eryk Lubos laureatami Złotych Aniołów Tofifest. Kujawy i Pomorze. Ujawniamy skład jury konkursu On Air

Magdalena Zawadzka laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina, Eryk Lubos ze Złotym Aniołem za Niepokorność Twórczą.

Magdalena Zawadzka
Złoty Anioł Tofifest dla Damy Polskiego Kina

Złoty Anioł dla Damy Polskiego Kina to wyjątkowa nagroda, którą wyróżniane są wybitne artystki za ich godne podziwu osiągnięcia. Świat kina i teatru stanowi prawdziwą pasję laureatek, które niejednokrotnie udowodniły, że posiadają ogromny talent, twórczą odwagę, wszechstronność, temperament i dokonania, którymi na przestrzeni lat wzbogaciły polską kulturę. Podczas ubiegłorocznej edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżnienie powędrowało w ręce Emilii Krakowskiej. W tym roku statuetkę odbierze Magdalena Zawadzka.

Magdalena Zawadzka od lat olśniewa swoją charyzmą zarówno na teatralnych deskach, jak i na ekranie. Wspaniały aktorski kunszt i profesjonalizm uczyniły ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Mamy tę niezwykłą przyjemność nagrodzić ją Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina — uzasadnia wybór laureatki Kafka Jaworska, dyrektorka festiwalu.

Eryk Lubos
Złoty Anioł Tofifest za Niepokorność Twórczą

Laureatem Złotego Anioła za niepokorność twórczą jest wszechstronnie uzdolniony aktor filmowy i teatralny, który nigdy nie obawiał się kontrowersyjnych ról. Statuetkę w Toruniu odbierze wybitny aktor Eryk Lubos.

Bardzo się cieszę, że w tym roku naszą najważniejszą nagrodą Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą nagrodzimy znakomitego polskiego aktora, który swoim talentem od lat podbija nasze serca i konsekwentnie kreuje nietuzinkowe i wybitne role. Do naszego grona laureatów tejże nagrody dołączy Eryk Lubos — ogłasza dyrektorka festiwalu Kafka Jaworska.

Widzowie festiwalu będą mieli okazję obejrzeć film Tata z udziałem Eryka Lubosa, po którym aktor spotka się z publicznością. Projekcja odbędzie się w piątek 30 czerwca w kinie Cinema City. Wstęp na spotkanie z laureatem nagrody Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą jest darmowy.

Konkurs On Air — najważniejsze pasmo filmowe Tofifest

Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie oczywiście pasma On Air. Konkurs każdego roku wzbudza ogromne emocje. Prezentujemy w nim niepokorne propozycje filmowców wyróżnione na najważniejszych europejskich festiwalach filmowych. O statuetkę powalczy m.in. zdobywca nagrody specjalnej jury w sekcji „Horyzonty” na MFF w Wenecji, czyli Chleb i sól w reżyserii Damiana Kocura oraz oficjalny albański kandydat do Oscara A Cup of Coffee and New Shoes On.

Zwycięzcę konkursu wybierze jury w składzie:

Pełna lista filmów zakwalifikowanych do konkursu On Air:


21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Końcówie.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi szukanie odpowiedzi.


Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Studio Podłóg Ablux, Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel — Hotel Bulwar.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest