X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

„Chleb i sól” zwycięzcą Tofifest! „Prawdziwe życie aniołów” wygrywa w konkursie polskim

Polskie kino triumfowało na gali zamknięcia 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Jury konkursu filmów pierwszych i drugich On Air nagrodziło Damiana Kocura za film „Chleb i sól”. W konkursie From Poland, gdzie jurorami jest publiczność, triumfowało „Prawdziwe życie aniołów” Artura „Barona” Więcka.

„Chleb i sól” — nagroda w konkursie ON AIR

Po długich obradach jury w składzie: Matylda Damięcka, Agnieszka Kruk, Kuba Czekaj, Tomasz Schuchardt i Janusz Zaorski zdecydowało, że główną nagrodę w konkursie On Air otrzyma film „Chleb i sól” w reżyserii Damiana Kocura. To kolejna ważna nagroda dla filmu, który został wcześniej wyróżniony m.in. w Wenecji.

„Prawdziwe życie aniołów” — nagroda w konkursie FROM POLAND

Na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze widzowie od lat mogą decydować, który film dostanie nagrodę w konkursie From Poland. W tym roku doceniono „Prawdziwe życie aniołów” Artura „Barona” Więcka, który jest triumfalnym powrotem Krzysztofa Globisza na wielki ekran.


Podczas finałowej gali nagrody odebrali także:

Uroczystość uświetnił występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.


Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Studio Podłóg Ablux, Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel — Hotel Bulwar.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest