X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy.

„Alfabet szczęścia” to australijski film familijny w reżyserii Johna Sheedy'ego, oparty na powieści dla nastolatków „Moje życie”. Wesoła, rudowłosa Candice postanawia „naprawić” rozbitą rodzinę: pomóc matce w walce z depresją, pogodzić ojca z własnym bratem i zrobić jak najlepszą prezentację w szkole. – To tylko część tego, przez co będzie musiała przejść główna bohaterka. Pomoże jej w tym nowy kolega z klasy, Douglas Benson, który twierdzi, że przybył z innego wymiaru.

Bardzo podobał mi się ten film, taki kolorowy i zabawny. – podzielił się z nami 9-letni Saszko.

„Operacja Mumia” to drugi film familijny, tym razem produkcji norweskiej, w reżyserii Grety Boe-Waal. Przed otwarciem w muzeum wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi młodzi detektywi – Trilly i Oliver – są świadkami serii wypadków. Pracownicy muzeum są pewni, że to wszystko wina klątwy mumii Tutenchamona! Ale czy naprawdę wszystko jest takie jednoznaczne? Czy to rzeczywiście zemsta dawno zmarłego faraona, czy jednak jeden z pracowników muzeum jest uwikłany w zagadkową sytuację? Zbieranie dowodów, przesłuchiwanie świadków. – Młodzi detektywi muszą być bardzo dokładni, aby rozwiązać zagadkę i znaleźć sprawcę przed rozpoczęciem wystawy. Czy im się uda?

Gdy dorośniemy, również zostaniemy detektywami i będziemy prowadzić śledztwa. – stwierdziły siostry – Ola i Ania.

Tofifest to idealna okazja do odkrywania świata kina i już drugi rok z rzędu nasz festiwal daje tę szansę młodym, ukraińskojęzycznym widzom.

Kateryna Rastehaieva-Baran

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest