X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

FORUM

W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji.

To produkcje wyjątkowe pod wieloma względami, poruszające tematy trudne i nieoczywiste. Ich twórcy i twórczynie nie boją się mówić głośno o niepokojących decyzjach politycznych, ludzkich tragediach czy dynamicznym rozwoju sztucznej inteligencji. W naszym programie nie zabraknie filmów, które przez wiele tygodni stanowiły obiekt debat publicznych, w jednych kręgach spotykając się z zachwytem, w innych zaś z niezrozumieniem.

„Zielona granica” Agnieszki Holland opowiada tragiczną historię uchodźców przerzucanych między granicą Polski i Białorusi oraz ludzi, którzy mimo zagrożenia decydują się nieść pomoc potrzebującym.

„Biedne istoty” Yorgosa Lanthimosa z wybitną kreacją Emmy Stone zabierają widzów w wyjątkową podróż prezentującą kolejne etapy dojrzewania z kontrowersyjnymi eksperymentami naukowymi w tle.

Fabularyzowany dokument „Cztery córki” przedstawia oparte na grach politycznych śledztwo, które udowadnia kobiecą odwagę i ukazuje system pełen przemocy.

„Mars Express. Świat, który nadejdzie” jest z kolei niezwykłą animacją przedstawiającą świat oparty na sztucznej inteligencji, która zaskakuje oryginalną warstwą wizualną.

O tych filmach z pewnością będzie głośno również w trakcie festiwalu. Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji!

W programie:

  1. Zielona granica, reż. Agnieszka Holland, Polska, Francja, Czechy, Belgia, 2023, 147’
  2. Biedne istoty, reż. Yorgos Lanthimos, Wielka Brytania, Irlandia, 2023, 141’
  3. Cztery córki, reż. Kaouther Ben Hania, Francja, Tunezja, Niemcy, Arabia Saudyjska, 2023, 110’
  4. Mars Express. Świat, który nadejdzie, reż. Jérémie Périn, Francja, 2023, 85’

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest